نماینده مجلس:اقتصاد فعلی نتیجه کنار گذاشتن متخصصان است

تهران- ایرنا- نماینده مردم زنجان، ‌طارم در مجلس دهم شورای اسلامی اقتصاد فعلی را نتیجه کنار گذاشتن متخصصان و فرار مغزها و سرمایه دانست و گفت: این نابسامانی‌ها با زندان و اعدام درست نمی‌شود.

«فریدون احمدی» روز دوشنبه در صحن علنی مجلس در نطق میان دستور خود با انتقاد از برخی روندهای قضایی گفت: باید برای رئیس جدید این قوه در ایجاد تحول اساسی دست به دعا برداشت. وای به حال ملت اگر سایر تصمیم‌گیری‌ها نیز نظیر تصمیم‌گیری در پرونده ساخته شده برای اینجانب بوده باشد.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی گفت: اتفاقات بازار سال ۹۷ را با پرونده‌سازی سال ۹۶ نمی توان جبران کرد. اگر هر جای اقتصاد به هم بریزد، پرونده‌ای ساخته شود و سلطانی تراشیده شود و سپس آن سلطان را محاکمه و به اشد مجازات محکوم کرد، دیگر علم، شعور و تخصص را می‌خواهیم چه کار؟ اقتصاد کشور ویران شده است. خرابه‌ای درست کرده‌ایم که داروی آن کشتن صدها سلطان دیگر هم نیست. اگر همه فعالان اقتصادی را هم اعدام و زندان کنیم، این خرابه درست نمی‌شود. راه حل آن را باید در جای دیگری جست و جو کرد.

پراید در شان ملت ایران نیست

وی با بیان اینکه امروز حرف اول اقتصاد کشور پراید است، اظهار کرد: شرم آور است که بحث اول پنجمین کشور ثروتمند جهان پراید است. پراید در شان ملت ایران نیست.

عضو کمیسیون صنایع مجلس افزود: متاسفانه باوجود آزادی و عفو ده‌ها هزار نفری زندانیان در سال ۹۸ و مرخصی‌های چند ده هزار نفری به دلیل شیوع کرونا هنوز زندان‌ها مملو از مردان و زنانی است که بخش زیادی از آنان به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی و اجتماعی ناشی از عملکرد ما ایجاد شده است.

احمدی  با اشاره به شکل گیری شهوتی جدید در کشور به نام «پرونده سازی»، این را خطرناکتر از همه شهوات عنوان و تصریح کرد: در رقابت‌های انتخاباتی به مردم گفتیم نماینده مصونیت دارد، از حقوق شما دفاع کرده و یقه وزیر را می‌گیرد و صیانت هم می‌شود اما در چهار سال گذشته ما صیانتی ندیدیم که هیچ، بقیه آن بماند چرا که هر رازی را نباید گفت.

این نماینده مجلس شرایط بد اقتصادی کشور را محصول کم‌کاری‌ها، سوء مدیریت‌ها، باندبازی‌ها، بی‌تدبیری‌ها و توجه نکردن به رهنمودهای رهبر انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: این اقتصاد محصول کنار گذاشتن متخصصان، فرار مغز ها و سرمایه‌هاست. این سامانه نابسامان با اعدام و زندان درست نمی‌شود. اگر این روش جواب می‌داد بنده غلط می‌کردم مخالف ساخت زندان و قبرستان باشم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =