امام جمعه شهرکرد:عشایر همواره در راستای اعتلای آرمان‌های انقلاب حرکت کرده‌اند

شهرکرد- ایرنا- نماینده ولی فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: عشایر سخت‌کوش و غیور استان همیشه و در همه صحنه‌های انقلاب، با بصیرت و هوشیاری در راستای اعتلای آرمان‌های انقلاب کوشیده و حرکت کرده‌اند.

حجت‌الاسلام محمد علی نکونام روز دوشنبه در آیین گرامیداشت سالروز تشکیل بسیج عشایری به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در جمع معتمدان و ریش سفیدان ایلات و مدیران عشایری استان افزود: در هشت سال دفاع مقدس و ۴۲سال پس  از پیروزی انقلاب عشایر در راستای اعتلای آرمان‌های انقلاب بدونه هیچ خستگی کوشیدند و نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

وی، با اشاره به مشکلات جامعه عشایری از جمله مشکل اقتصادی و تامین نبودن زیرساخت‌ها گفت:اجرای طرح‌هایی مانند رفع گردنه عسل‌کشان در مناطق عشایرنشین استان نیازمند هزینه بسیار بالاست، که به دلیل برخی محاسبات انسانی که این طرح‌ها را دارای صرفه اقتصادی نمی‌دانند، بر زمین مانده است.

امام جمعه شهرکرد گفت: نگاه به مساله اقتصادی خاص زمانی بود که بحث سرمایه‌داری در کشور از تریبون‌های مختلف مطرح می‌شد، اما این نگاه در جامعه اسلامی جایگاهی ندارد و نخواهد داشت.

وی گفت: در نظام جمهوری اسلامی نگاه اقتصاد محور و سرمایه‌داری حاکم نیست و نگاه عدالت‌محور که مقام معظم رهبری دنبال می‌کنند به عنوان نگاه اصلی نظام و اسلام است.

نکونام، با اشاره به نزدیک شدن به روز جهانی قدس اظهار داشت: روز قدس یک فرصت ارزشمند است که همه مردم جهان منتظر بیانات مقام معظم رهبری در این روز هستند.

امام جمعه شهرکرد گفت: امسال قدس به عنوان یک مساله کلیدی مطرح است که همه از درون و بیرون جهان اسلام نگاه به فرمایش مقام معظم رهبری دارند.

همزمان با ۲۹ اردیبهشت‌ماه و گرامیداشت یاد و خاطره ۱۰ هزار شهید جامعه عشایری کشور و ۴۵۰ شهید عشایری استان و شهید شاخص عشایری کشور حجت‌الاسلام محمدعلی قلی‌زاده، مراسم بزرگداشت روز بسیج جامعه عشایری با حضور جمعی از معتمدان و ریش سفیدان جامعه عشایری استان در دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرکرد برگزار شد.

همزمان با سالروز بیعت عشایر کشور با حضرت امام در ۲۹ اردیبهشت سال ۵۸ و روز بسیج عشایر، پایگاه بسیج ویژه گله‌داران و عشایر بختیاری و قشقایی مقیم شهرکرد فعال شد.

این پایگاه به منظور ارائه خدمات به جامعه عشایری و قشقایی و گله دار مقیم در مرکز استان و همچنین ایجاد تمرکز دربرنامه‌ریزی‌ها برای جامعه عشایری در مناطق مختلف استان فعال شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =