۱۱ هزار بازرسی استاندارد از واحدهای صنفی استان اردبیل انجام شد

اردبیل- ایرنا- مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل اعلام کرد: در اجرای طرح طاها (طرح اجرای هماهنگ استاندارد)، طی سال گذشته بیش از ۱۱ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی از جمله مراکز عرضه و توزیع کالای این استان انجام شد.

هاشم علایی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا با اشاره به عملیاتی شدن ۱۳۷ درصدی برنامه عملیاتی پیش‌بینی شده برای اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل گفت: این بازرسی‌ها توسط شرکت‌های بازرسی تایید صلاحیت شده و کارشناسان استاندارد انجام شده است.

وی افزود: در یک سال گذشته و در قالب طرح طاها تعداد ۲۴۹ مورد نمونه‌برداری و ۲۴۹ مورد آزمون از مراکز عرضه و فروش کالا در بخش صنایع غذایی، لبنیات، شوینده‌ها، رنگ‌ها، لوازم خودرو و مصالح ساختمانی در استان انجام شد.

مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل بیان‌کرد: طرح طاها که به منظور انجام هماهنگ وظایف قانونی سازمان ملی استاندارد برای شناسایی و ارتقای سطح کیفی فرآورده‌ها و در راستای تامین ایمنی و سلامت جامعه، اعتمادسازی و توجه عموم به علامت استاندارد ایران و جلوگیری از تولید و عرضه کالای با کیفیت پایین تدوین شده با موفقیت در حال اجراست.

وی همچنین گفت: با اعتبار تخصیص ‌یافته از سوی سازمان ملی استاندارد ایران برای نمونه‌برداری در قالب طرح طاها، کالاهای مشمول استاندارد اجباری از بازار خریداری و در آزمایشگاه‌های همکار یا اداره کل مورد آزمون و ارزیابی قرار می‌گیرد.

علایی اضافه‌کرد: در بازرسی طرح طاها کارشناسان استاندارد به واحدهای صنفی مراجعه کرده و کالاهای مشمول استاندارد اجباری فاقد علامت استاندارد و یا مشکوک به جعل علامت استاندارد را شناسایی، توقیف و جمع‌آوری می‌کنند و در صورت لزوم، برخورد قانونی انجام می‌شود.

به گزارش ایرنا، تعداد ۳۷۰ واحد تولیدی با ۶۹۷ فرآورده و محصول در زمینه تولید مصالح ساختمانی، صنایع غذایی و کشاورزی، صنایع شیمیایی، مکانیک فلزشناسی، بسته‌بندی و سلولزی، فلزات گران‌بها، برق، نساجی و مهندسی پزشکی در استان اردبیل زیرپوشش اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =