۱۲۷ کیلوگرم مواد مخدر در قم کشف شد

قم - ایرنا - فرمانده انتظامی قم گفت: ۱۲۷ کیلوگرم مواد مخدر در عملیات مشترک پلیس مبارزه با مواد مخدر استان‌های قم و فارس کشف شد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه خبری پلیس، سردار سید محمود میرفیضی در گفت‌وگویی، بیان کرد: در پیگیری پلیس مبارزه با مواد مخدر قم مشخص شد یک قاچاقچی مواد افیونی قصد دارد محموله‌ای از مواد مخدر را به‌وسیله یک دستگاه کامیون از یک استان جنوبی به استان فارس حمل کند، بنابراین موضوع طی تعامل با پلیس مبارزه با مواد مخدر استان فارس، در دستور کار پلیس قرار گرفت.

وی گفت: سپس طی هماهنگی با مقام قضایی، ماموران به محور مواصلاتی موردنظر اعزام شدند و با اقدام‌های پلیسی و کنترل تردد خودروهای عبوری سرانجام خودرو را شناسایی و متوقف کردند.

فرمانده انتظامی قم اضافه کرد: در ادامه طی بازرسی از کامیون۷۷  کیلوگرم حشیش و ۵۰ کیلوگرم تریاک کشف و متهم دستگیر شد.

میرفیضی گفت: درنهایت متهم به همراه پرونده تشکیل‌شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

کشف محموله یک میلیارد و ۱۰۰ میلیونی قاچاق در قم

جانشین فرمانده انتظامی قم نیز از کشف محموله وسایل جشن تولد خارجی قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در قم خبر داد.

سرهنگ بهادر اسماعیلی در گفت‌وگویی، بیان کرد: کارآگاهان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قم حین کنترل تردد خودروهای عبوری در محور سلفچگان – ساوه یک دستگاه کامیونت را متوقف کردند.

وی گفت: راننده در مواجهه با کارآگاهان اذعان داشت خودرو حامل مقادیری کالا شامل بیسکویت و جامایعی و غیره بوده و از یکی از استان‌های مرکزی به مقصد تهران بارگیری کرده است، در ادامه با بررسی بار خودرو مشاهده شد پشت کالاهای بارگیری شده تعدادی کارتن وسایل جشن تولد خارجی شامل فشفشه بارگیری شده است.

جانشین فرمانده انتظامی قم افزود: با توجه به اینکه راننده هیچ‌گونه مدارک مثبته گمرکی و بارنامه‌ای همراه نداشت، کامیون به اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان منتقل و در بازرسی از آن ۱۸۲ هزار و ۴۰۰ عدد فشفشه کیک جشن تولد کشف شد.

اسماعیلی اضافه کرد: سپس نمونه کالا برای ارزش‌گذاری به گمرکات استان ارسال شد و کارشناسان ارزش آن را یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال اعلام کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان قم گفت: سرانجام متهم به همراه پرونده تشکیل‌شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان و درنهایت روانه زندان شد.

پلمب سه مسافرخانه غیرمجاز متخلف در طرح فاصله‌گذاری اجتماعی

رییس پلیس امنیت عمومی قم نیز با اشاره به این‌که سه مسافرخانه و هتل آپارتمان غیرمجاز متخلف در قم پلمب شد، گفت: متصدی این واحدهای صنفی برخلاف مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا واحدهای صنفی خود را باز گذاشته و به مشتریانش خدمات اقامتی ارائه می‌کردند.

سرهنگ پیام کاویانی افزود: ماموران اداره نظارت بر اماکن عمومی استان در راستای ارتقاء امنیت اجتماعی و سلامت عمومی مردم برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به بازدید و نظارت از واحدهای صنفی در شهر قم پرداختند.

وی ادامه داد: در این طرح مأموران پس از ارزیابی‌های لازم، از ۲۸ باب مسافرخانه غیرمجاز بازدید و سه مسافرخانه غیرمجاز متخلف را به علت نقض اقدام های پیشگیرانه ویروس کرونا توسط متصدیان و نادیده گرفتن ابلاغیه‌های صنفی پلمب کردند و به متصدیان هفت واحد صنفی اخطار و به ۱۹ واحد نیز تذکر دادند.

رییس پلیس امنیت عمومی قم از شهروندان خواست، با معرفی صنوف متخلف از طریق شماره تماس ۱۱۰ پلیس را در تامین بهتر امنیت و پیشگیری از شیوع بیماری کرونا یاری کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها