ارتقای بهره‌وری تعاونی‌ها کلید خورد

تهران - ایرنا - سازمان ملی بهره‌وری ایران و معاونت امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای ارتقای بهره‌وری این بخش تفاهم نامه همکاری امضا کردند.

به گزارش روز دوشنبه سازمان ملی بهره‌وری کشور، «فاطمه پهلوانی» رییس سازمان ملی بهره‌وری ایران و «محمد کبیری» معاون تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی،این تفاهم نامه را با هدف گسترش تعامل و همکاری های دو جانبه در زمینه ارتقا بهره‌وری حوزه تعاون امضا کردند.

رییس سازمان ملی بهره‌وری اظهار داشت: بخش تعاون یکی از مهمترین ارکان اقتصادی کشور است و نقش کلیدی بر سایر بخش‌های اقتصادی کشور که موضوع تحقق سهم بهره‌وری در رشد اقتصادی را دنبال می‌کنند، دارد.

وی خاطر نشان کرد: همکاری با دستگاه‌های اجرایی کشور از جمله وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای تدوین برنامه‌های عملیاتی ارتقای بهره‌وری و استقرار چرخه بهره‌وری در دستگاه‌ها  یکی از مهمترین برنامه‌ها و زمینه‌های مشترک سازمان ملی بهره‌وری ایران با ذینفعان حوزه بهره‌وری است.

پهلوانی ابراز امیدواری کرد، زمینه‌های همکاری در این تفاهم نامه با عزم راسخ دو طرف پیگیری شود.

همچنین در این مراسم معاون تعاون وزیر کار گفت: مهمترین برنامه‌های وزارت تعاون،‌ کار و رفاه اجتماعی برای افزایش بهره‌وری تعاونی‌ها، از طریق دو رویکرد افزایش شفافیت در تعاونی‌های سنتی و تاکید بر نوآوری در قالب تعاونی‌ها نوبنیان است.

محمد کبیری درباره برخی اقدامات بهره‌ورانه بخش تعاون اظهارداشت: سامانه‌ای جامع و هوشمند به عنوان پنجره واحد خدمات بخش تعاون که امکان نظارت مستقیم اعضا بر روی فعالیت‌های هیات مدیره و مدیران عامل را دارد، ایجاد شد.

وی افزود: تاسیس مراکز نوآوری در بخش تعاون با کمک معاونت علمی و فناوری رییس جمهور دیگر اقدام مهم آن وزارتخانه برای ارتقای بهره‌وری بخش از دیگر اقدامات این بخش است.

سازمان ملی بهره‌وری ایران برای تاکید بر نقش ذینفعان دوره بهره‌وری در بخش‌های عمومی و خصوصی تعاونی تحقق اهداف ارتقای بهره‌وری ملی عقد تفاهم نامه با نهادها و دستگاه‌های مختلف را در دستور کار خود دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha