۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۵۸
کد خبرنگار: 1162
کد خبر: 83791678
۰ نفر

برچسب‌ها

سه مرغدار کردستانی به حبس محکوم شدند

سنندج - ایرنا - مدیرکل دامپزشکی کردستان گفت: سه مرغدار متخلف در این استان از سوی مراجع قضایی بدلیل عدم مجوز و رعایت موازین بهداشتی برای جوجه ریزی به حبس محکوم شدند.

مجتبی ورمقانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازرسان بهداشت عمومی شبکه های دامپزشکی شهرستان‌های سنندج و دیواندره در بازدیدهای دوره‌ای و سرزده خود از مرغداری‌ها که به منظور بررسی، کنترل و داشتن پروانه جوجه ریزی بر اساس دستورالعمل های ابلاغی با رعایت ضوابط و مقررات سازمان دامپزشکی صورت می‌گیرد، از سه واحد مرغداری بازدید و متوجه نداشتن مجوز جوجه ریزی شده و برای آنها پرونده قضایی تشکیل داده و به مراجع قانونی برای بررسی و اقدامات لازم ارجاع دادند.

وی اضافه کرد: از آنجایی که عمل این سه مرغدار خاطی تهدید علیه بهداشت عمومی و به خطر انداختن سلامت مردم تلقی و منظور می‌شود، مقام‌های قضایی مرغدار شهرستان دیواندره را به تحمل هفت ماه حبس تعزیری و مرغداران شهرستان سنندج را به دلیل نداشتن سابقه موثر کیفری به قرار تعلیق تعقیب بمدت ۶ ماه محکوم کردند به گونه‌ای که اگر در این مدت این دو مرغدار مرتکب تخلف مجدد شوند علاوه بر مجازات جرم جدید، مجازات تخلف قبلی نیز همزمان اعمال خواهد شد.

ورمقانی یادآور شد: طبق حکم مراجع قضایی ۲ مرغدار محکوم شده در سنندج باید در مدت زمان تعلیق در برنامه‌های آموزشی مربوط به دامپزشکی شرکت و گواهینامه‌های کسب مهارت را دریافت کنند.

هم اکنون حدود ۵۶ هزار واحد صنفی دارای پروانه کسب در استان کردستان وجود دارد که از این تعداد ۲۹ هزار واحد در مرکز استان مستقر بوده و حدود سه درصد از این واحدهای صنفی فروشگاه های بزرگ و زنجیره ای محسوب می‌شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =