۱۸ هزار مهندس ساختمان در آذربایجان‌غربی فعالیت می‌کنند

ارومیه- ایرنا- رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر، این نهاد ۱۸ هزار عضور دارد که تنها نیمی از آنان پروانه اشتغال دریافت کرده‌اند.

بهرنگ دیلمقانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: یکی از معضلات این بخش، مهاجرت نیروهای باتجربه در صنعت ساخت و ساز آذربایجان غربی به کشورهای همسایه است که امیدواریم با برنامه ریزی های مختلف و افزایش درآمد آنان، از مهاجرت این افراد جلوگیری شود.

وی با اشاره به انجام رایزنی‌هایی برای افزایش تعرفه مهندسان بر اساس افزایش قیمت بخش مسکن اضافه کرد: تعرفه های سال گذشته نیز با هشت ماه تاخیر افزایش یافت و در انتظار تصمیم افزایش تعرفه‌های سال جاری نیز هستیم.

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان آذربایجان‌غربی گفت: یکی از مشکلات حوزه ساخت‌وساز، همخوانی نداشتن ساخت‌وسازها با نقشه‌های مصوب سازمان است که در این راستا برای مبارزه با تخلفات این حوزه، نخستین جشنواره عکس را با موضوع رعایت مقررات ملی ساختمان برگزار شده و به زودی اسامی منتخبان اعلام خواهدشد.

دیلمقانی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد با گزارش تخلفات حوزه ساخت‌وساز توسط مردم و رسانه‌ها، شاهد کاهش تخلفات باشیم و این جشنواره باز هم ادامه خواهدداشت.

وی اظهار کرد: مهندسان صنعت ساختمان به دلیل نداشتن شغل تمام وقت و رکود در بازار به سختی گذران زندگی می کنند به طوری که برخلاف کارگران، توان پرداخت حق بیمه خود را نیز ندارند.

به گزارش ایرنا، صنعت ساختمان بزرگترین صنعت در کشور است و سالانه هزاران میلیارد ریال در این بخش هزینه می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =