دستگاههای ضدعفونی ساخت داخل در نیشابور بکار گرفته شدند

مشهد- ایرنا- فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور گفت: سه دستگاه ضدعفونی سطوح و هوا که با همت مهندسان کشورمان ساخته شده‌اند امروز برای مقابله با ویروس کرونا در سطح این شهر بکار گرفته شدند.

سرهنگ سید علی‌اکبر حسینی روز دوشنبه در مراسمی به همین منظور افزود: کارگروه علمی و پژوهشی مجمع بسیج نیشابور از سه سال قبل با دعوت از نخبگان و افراد توانمند علمی برای پیاده کردن طرح‌ها و اندیشه‌های نوین تشکیل شد.
وی ادامه داد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحقیقات و پیگیری‌های کارگروه علمی، آموزشی و پژوهشی سپاه ناحیه نیشابور و انجام آزمایش‌های آنتی‌ باکتریال و آنتی وایرال در مرکز مقاومت‌های میکروبی پژوهشکده بوعلی تاییدیه‌های لازم کسب و امکان ارائه خدمات و اجرایی کردن طرح‌های آسان و مقرون به صرفه با رعایت استانداردهای سلامت و ایمنی محیط زیست در جهت ضدعفونی هوا، سطوح و اماکن فراهم شد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج نیشابور گفت: توانمندی‌های لازم برای ساخت دستگاه ضدعفونی کننده سطوح و هوا در نیشابور با همکاری و تعامل همه دستگاه‌ها ایجاد شده و نمونه‌های اولیه آن با قابلیت‌های گوناگون و امکان تاثیرگذاری تا فاصله ۳۰ سانتیمتر برای گندزدایی سطوح با قیمت‌های ۲۰ میلیون، ۳۰ میلیون و ۶۰ میلیون ریال تولید شده است.
وی با بیان اینکه برخی از طرح‌ها و ایده‌های جدید به دلیل عدم حمایت به تولید انبوه نمی‌رسد افزود: در سال جهش تولید و ایجاد اشتغال در مجمع بسیج نیشابور شناسایی ظرفیت‌های شهرستان و فعال سازی آنان در راستای رشد و توسعه نیشابور به طور جدی مورد توجه است.
سرهنگ حسینی ادامه داد: پس از تایید طرح‌ها توسط این کارگروه انتظار می‌رود برای حمایت از آنها، این طرح‌ها در شهرستان به تولید انبوه رسیده و استقبال شود تا باعث دلگرمی شده و با کاهش بوروکراسی اداری در مراحل ثبت و تولید انبوه قرار گیرد.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =