سامانه الکترونیکی سخا کمیته امداد تهران رونمایی شد

تهران-ایرنا- مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران از رونمایی سامانه خیر و احسان (سخا) خبرداد و گفت که این برنامه الکترونیکی به منظور ارائه خدمت به مددجویان ایجاد شده است.

به گزارش روز دوشنبه کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران، سیدابوالفضل پرپنچی با اشاره به اینکه این سامانه به‌منظور جلوگیری از پراکندگی ارائه خدمات و اقدامات نهادهای حمایتی ازجمله کمیته امداد، برای حمایت از نیازمندان راه اندازی شده است، افزود:  بر اساس دستور رئیس کمیته امداد کشور، ضرورت تشکیل سامانه منسجم و یکپارچه در سطح ملی ابلاغ تا ماموریت جمع‌بندی اطلاعات نیازمندان و شناسنامه‌دار شدن آنان به کمیته امداد واگذار شد.

وی ادامه داد: این سامانه برای ثبت اطلاعات نیازمندان و همچنین ثبت کمک‌های مؤمنانه مردم خیراندیش و نیکوکار راه اندازی شده که علاوه بر جمع‌آوری آمار نیازمندان واقعی، هم‌زمان ارتباط مؤثری را با همه خیران و خیریه ها به ویژه  مراکز نیکوکاری برگزار می‌کند.

مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان تهران با بیان اینکه سامانه سخا، مکانی برای تجمیع اطلاعات سازمان‌یافته نیاز محرومان و انجام روش‌های متعدد تأمین مالی جهت رفع نیازمندی‌ها است، تصریح کرد: این سامانه چالش‌های فراروی خدمات‌رسانی کمیته امداد به جامعه هدف خود را رفع می کند و توزیع عادلانه خدمات به‌ویژه امکانات مردمی را به دنبال دارد.

پرپنچی خاطر نشان کرد: کمیته امداد به عنوان هسته اصلی دریافت کمک های مردمی با راه اندازی این سامانه باعث شده تا نهادها و اشخاص کمک کننده با مراجعه به سامانه و دریافت اطلاعات مورد نیاز، کمک های خود را ثبت کنند و بدین ترتیب ضمن جلوگیری از ارائه خدمات و کمک های تکراری، همه نیازمندان زیر چتر حمایتی سازمانها و افراد کمک کننده قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه براساس تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده بین کمیته امداد و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات جمع‌بندی اطلاعات نیازمندان و شناسنامه‌دار کردن این خانوارها به کمیته امداد واگذار شده است، گفت: این سامانه بزرگترین سامانه خیر و احسان در کشور خواهد بود.

علاقمندان می توانند با ورود به این سامانه به آدرس Esakha.ir و با کلیک بر روی دکمه ثبت نام خیرین و تکمیل اطلاعات خواسته شده عضو این سامانه شوند.

کمیته امداد استان تهران ۸۰ هزار مددجو را تحت پوشش خود دارد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =

سرخط اخبار استان‌ها