تجربه ستاد استانی مقابله با کرونا در تحقق شعار جهش تولید استفاده شود

ارومیه- ایرنا- نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی و امام جمعه ارومیه گفت: تشکیل کمیته ویژه راهبری جهش تولید در راستای بررسی راهکارهای تحقق شعار سال در استان ضروری است و می‌توان از تجربه موفق ستاد استانی مقابله با کرونا در این زمینه بهره برد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی روز دوشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی ‌آذربایجان‌غربی افزود: اقدامات بسیار خوبی با راه اندازی ستاد مقابله با کرونا در استان انجام شد و تجربه‌های قابل توجهی نیز در این راستا به دست آمد که می‌توان نظیر آن را در راستای توسعه و جهش تولید بهره برد.

وی اضافه کرد: در کمیته ویژه ای که در راستای توجه به شاخص‌های جهش تولید در آذربایجان‌غربی راه اندازی می‌شود، می‌توان راهها و موانع پیش روی این امر مهم را بررسی و با تصمیم‌های جهادی، زمینه تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری را در این خصوص فراهم کرد.

وی بیان کرد: در صورتی که تصمیم‌ها و اقدامات جهادی در این خصوص گرفته نشود، در پایان سال با مطرح کردن مباحث کلی در خصوص جهش تولید، بدون رفع مشکل سال را به پایان خواهیم برد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان‌غربی با بیان اینکه زمینه‌های خاص جهش تولید در استان فراهم است، گفت: باید این زمینه‌ها به خوبی احصا شده و برای توسعه استان در طول سال جاری مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر اینکه تا جلسه آتی شورای فرهنگ عمومی‌ باید اولویت‌های فرهنگی استان احصا شود، افزود: در این راستا کمیته ای متشکل از صاحب نظران و مدیران دستگاه‌های فرهنگی منتخب تشکیل شود تا در سریع ترین زمان ممکن، اولویت‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قریشی توجه بیش از پیش مدیران در خصوص حضور در جلسات شورای فرهنگ عمومی ‌و همچنین عمل به مصوبات این شورا را خواستار شد و اضافه کرد: مسوولان به مباحث فرهنگی و حضور در شورا بها بدهند و با اجرای مصوبات، در شتاب روند اجرای طرح‌های فرهنگی موثر باشند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در حوزه تولیدات فرهنگی با زمینه بیماری کرونا در استان گفت: برای نخستین بار در کشور، بازی اندرویدی و انیمیشن مربوط به این بیماری در این استان تولید شد.

حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: آذربایجان‌غربی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و می‌توان از ظرفیت‌های فرهنگی استان با همکاری همگانی و مشارکت نهادهای مسوول، بیش از پیش بهره برد.

وی با اشاره به لزوم توجه نهادهای مختلف در خصوص اعلام اولویت‌های فرهنگی آذربایجان‌غربی در سال جاری بیان کرد: هر دستگاه ۲ یا ۳ اولویت خاص مدنظر خود را طی سال جاری به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی‌اعلام کند تا زمینه بررسی همه آنها و اولویت بندی با محوریت شورا در این استان فراهم شود.

به گزارش ایرنا، در این جلسه مدیران نهادهای مختلف فرهنگی به بیان نظرات خود در خصوص اولویت‌های سال جاری در حوزه فرهنگ و همچنین الزامات تحقق شعار سال پرداختند.

رهبر معظم انقلاب در پیام نوروزی، امسال را به نام سال « جهش تولید» نامگذاری فرموده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =