خدمات حمل و نقل عمومی در مشهد عادی می‌شود

مشهد- ایرنا- شورای اسلامی شهر مشهد در نشست امروز ۲۹ اردیبهشت ماه خود تصویب کرد ارائه خدمات ناوگان حمل و نقل عمومی این شهر که بخاطر مقابله با شیوع ویروس کرونا متوقف و محدود شده بود، از روز ششم خرداد ماه آتی با رعایت کامل و دقیق پروتکلهای بهداشتی به حالت عادی بازگردد.

۱۵ عضو منتخب شورای اسلامی شهر مشهد این موضوع را در چارچوب بررسی لایحه نحوه فعالیت ناوگان حمل و نقل همگانی این کلانشهر تصویب کردند.
رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در این نشست گفت: طبق این مصوبه به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود، نظر به ضرورت سرویس دهی خطوط حمل و نقل همگانی و با توجه به ضرورت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا نسبت به آغاز فعالیت عادی ناوگان اتوبوسرانی و قطارشهری  از ششم خرداد ماه امسال با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا و مطابق نظر شهردار اقدام کند.
مجتبی بهاروند افزود: همچنان تاکید بر کاهش استفاده از حمل و نقل عمومی به منظور کاهش شیوع ویورس کروناست اما در صورت استفاده از این ناوگان باید پروتکل‌های بهداشتی به صورت کامل رعایت شود.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطار شهری مشهد نیز گفت: تمامی قطارها ضد عفونی و صندلی‌ها برچسب گذاری شده است.
وحید مبین مقدم افزود: فروش ماسک در ایستگاه‌ها انجام خواهد شد و در هفت پایانه سطح شهر نیز ماسک عرضه می‌شود.
پیش از این با موافقت اعضای شورای اسلامی شهر مشهد فعالیت قطارشهری از روز یکشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۸ تاکنون متوقف شده و فعالیت ناوگان اتوبوسرانی نیز از ۲۶ تا ۲۹ اسفند پارسال از ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه تا هشت و ۳۰ دقیقه و از ساعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه تا ۱۸ و ۳۰ دقیقه شد و از ۲۹ اسفند تا پایان فروردین ماه امسال نیز فعالیت اتوبوسرانی به طور کامل متوقف شد اما از ابتدای اردیبهشت با مصوبه شورای شهر به صورت محدود فعالیت این ناوگان آغاز شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =