مدیر شبکه بهداشت خاش: موارد مثبت کرونا در این شهرستان نگران‌کننده است 

زاهدان - ایرنا - مدیر شبکه بهداشت و درمان و موسسه آموزش سلامت خاش سیستان و بلوچستان گفت: افزایش آمار موارد مثبت بیماری کرونا "کووید-۱۹" در این شهرستان به شدت نگران کننده شده است.

دکتر رضا کرد روزدوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار مبتلایان کووید_۱۹ در شهرستان خاش به دلیل عدم رعایت فاصله گذاری اجتماعی و حضور در تجمعات اعم از عروسی، تشییع جنازه و پرسه و اماکن خرید افزایش یافته است.
وی بیان کرد: توصیه ما به همشهریان عزیز این است که موضوع بیماری کرونا را جدی بگیرند و برای سلامتی خود و دیگران در خانه ماندن و توصیه های بهداشتی پیشگیرانه را رعایت کنند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان خاش اظهار داشت: روستای نجف آباد به سبب شیوع بیشتر کرونا از حساسیت بیشتری برخوردار است و باید اهالی این روستا بیش از پیش توصیه های بهداشتی را رعایت کنند.
دکتر کرد همچنین از پیش بینی حضور متخصص عفونی و داخلی در صورت نیاز برای ارائه خدمات ویزیت مراقبت و درمان به اهالی محترم نجف آباد علاوه بر استقرار پزشک عمومی مرکز خدمات جامع سلامت خبر داد.
وی گفت: یک باب کانکس با تجهیزات و به همراه نیروی متخصص به منظور نمونه گیری از موارد مشکوک به همراه آمبولانس برای اعزام بیماران بدحال به بیمارستان امام خمینی ره نیز در منطقه برنامه ریزی شده و اهالی نجف آباد می‌توانند در صورت نیاز با تلفن ۱۱۵ تماس گیرند.
وی خاطر نشان کرد: ۲ نقاهتگاه با ظرفیت ۴۵نفر ویژه خواهران و برادران به منظور مراقبت از بیماران مشکوک و با هدف جداسازی بیماران از افراد سالم با حضور افراد متخصص در منطقه نجف آباد راه اندازی و تجهیز شده و آماده ارائه خدمات به مردم است.
وی اظهار داشت: باز هم تاکید مسئولان و کارشناسان بهداشت و درمان این است که از تردد اهالی روستا در سطح شهر و بازار و تجمعات خودداری شود، چرا که امن ترین محیط در حال حاضر خانه است.
مدیر شبکه بهداشت خاش بیان کرد: متصدیان صنوف در نجف آباد و مناطق زیرپوشش ملزم به رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی و ضدعفونی کردن محل کسب و کار خود هستند، در غیر این صورت نسبت به تعطیلی مرکز اقدام خواهد شد، زیرا جان انسان ها از هر موضوعی برای حوزه سلامت مهم تر است.
دکتر کرد گفت: از همشهریان عزیز به ویژه ساکنان نجف‌آباد و روستاهای حومه درخواست داریم با توجه به نزدیکی عید فطر به منظور کنترل و پیشگیری از همه گیری بیشتر بیماری کرونا از شرکت در نماز بویژه افراد مسن و دارای بیماری زمینه ای خودداری و از دید و بازدید، دست دادن و روبوسی و حضور در تجمعات بشدت پرهیز کنند.
به گزارش ایرنا خاش از توابع سیستان و بلوچستان در ۱۸۵ کیلومتری جنوب زاهدان مرکز این استان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =