رشد ۷۳ درصدی تغییر کاربری‌های غیرمجاز

تهران - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور گفت: در شناسایی تغییر کاربری‌های غیرمجاز با رشد ۷۳ درصدی مواجه هستیم و با تلاش ماموران یگان‌های حفاظت، از یکهزار و ۳۲۹ مورد تغییر کاربری غیرمجاز زمین‌های کشاورزی در بازه زمانی تعطیلات نوروز ۹۸ جلوگیری شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه خبری پلیس،  سرهنگ ابراهیم حسن آبادی افزود: با برنامه‌ریزی منسجم و فعال کردن گشت های حفظ کاربری شاهد عملکرد مطلوب یگان حفاظت در توقف تغییر کاربری غیرمجاز اراضی کشاورزی نسبت به سنوات گذشته هستیم.

وی ادامه داد: در راستای مقابله با فرصت طلبان، حفاظت از اراضی کشاورزی و پیشگیری از تغییر کاربری غیر مجاز تعداد ۶ هزار و ۵۹۶ گشت خودرویی و موتوری و تعداد ۱۱ هزار و ۴۴۴ گشت پیاده در مراکز استان و شهرستان ها فعال بودند.

سرهنگ حسن آبادی گفت: در مدت مذکور تعداد ۵ هزار و ۱۲۷ فقره تغییر کاربری غیر مجاز شناسایی و اخطاریه صادر که از این تعداد یک هزار و ۳۲۹ مورد منتج به توقف عملیات تغییر کاربری زمین های کشاورزی شد.

وی ادامه داد: در بازه زمانی یاد شده تعداد ۴۹۶ فقره ساخت و ساز غیرمجاز در راستای قانون حفظ کاربری، اعمال قانون شد، خاطرنشان کرد: در مجموع یگان حفاظت استان های خراسان رضوی، آذربایجان غربی، فارس و اصفهان عملکرد بهتری در این خصوص در مقایسه با سایر استان‌ها داشتند.

فرمانده یگان حفاظت سازمان امور اراضی کشور با بیان اینکه در شناسایی تغییر کاربری های غیر مجاز با رشد ۷۳ درصدی نسبت به مدت مشابه آن مواجه هستیم، افزود: عملکرد قابل توجه مذکور علی‌رغم شیوع ویروس کرونا و تعطیلات نوروزی بیانگر زحمات و تلاش های همکاران ستادی و اجرایی در زمینه حفاظت و صیانت از اراضی کشاورزی است همچنین این مهم گویای این امر است که سودجویان و فرصت طلبان حتی در شرایط خاص (قرنطینه) نیز به دنبال منفعت طلبی خود هستند.

سرهنگ حسن آبادی با اعلام اینکه مجموعه اقدامات موثر یگان حفاظت و سازمان امور اراضی در حفظ زمین های کشاورزی مورد توجه و قدردانی دکتر کاظم خاوازی وزیر جهاد کشاورزی قرار گرفته، گفت: سامانه حفاظت از اراضی کشاورزی با شماره تماس ۱۳۱ آماده دریافت گزارش مربوط به تغییر کاربری غیر مجاز زمین های کشاورزی است.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha