جشنواره کتابخوانی رضوی با همگرایی بخش‌های فرهنگی رونق می‌گیرد

سمنان- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان گفت: همگرایی هر چه بیشتر بخش‌ها و ابزارهای مؤثر فرهنگی به جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان یک رخداد بزرگ فرهنگی رونق می‌بخشد.

فرشید فلاح روز دوشنبه طی پیامی ضمن  دعوت مردم استان سمنان برای شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی اظهار داشت:  جشنواره کتابخوانی رضوی یک رخداد بزرگ فرهنگی است و توجه به اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی و سیره ائمه معصومین (ع) چون نگینی درخشان بر تارک این رویداد مبارک و فرخنده می‌درخشد.

وی یادآور شد: طهارت به واسطه کتاب و کتابخوانی برای عموم هموطنان شریف در شرایطی فراهم آمده است که توفیق تشرّف به ملجاء نورانی آن بزرگواران از ارادتمندان و علاقه مندان شان سلب گردیده است.

وی ادامه داد : بهره گیری از بستر فضای مجازی در برگزاری این جشنواره که به لحاظ تعداد و نوع مخاطبان در همه رده های سنّی کودک ونوجوان، جوان و بزرگسال از بزرگترین اتفاقات فرهنگی کشور به شمار می آید و  تجربه ای نو در استفاده مثبت از ابزارها و روش‌های نوین برای افزایش ارتباط کمّی و کیفی با مخاطبان در کنار تلاش مجموعه نهاد کتابخانه های عمومی کشور در اعلان سراسری فراخوان این جشنواره به عموم علاقه‌مندان، جلوه ای تازه از پیوند بخش های خصوصی با مردم  را می دهد.

وی خاطر نشان کرد: این جشنواره تأثیرات آشکاری بر بسط و گسترش فعّالیّت‌های فرهنگی بر جامعه خواهد شد و اینجانب از همه هموطنان برای شرکت در این رویداد کم نظیر که به طور ویژه به زندگی پربرکت حضرت امام رضا (ع)می پردازد دعوت به عمل می آورم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان بیان داشت:  این دوره  جشنواره منابع مرتبط با سیره حضرت امام هادی علیه‌السلام به عنوان بخش ویژه غنای معنوی آن افزون گردیده است و  موفقیت بیش از پیش متولیان امر را از درگاه باریتعالی مسألت می نمایم و امید دارم همگرایی هر چه بیشتر ابزارهای مؤثر فرهنگی با گنجینه عظیم معارف اسلامی و شیعی، فرصتی تازه در بروز و حدوث اتفاقاتی سترگ و تأثیرگذار در عرصه فرهنگ ناب این کهن مرز و بوم میسر نماید. 

در فراخوان دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، ۱۲ کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده که بر این اساس در رده «کودک» (۴ تا ۱۲ سال) کتاب‌های «گنبد خورشید» نوشته معصومه مهری از انتشارات بنیاد امام رضا علیه‌السلام، «زندگی حضرت معصومه سلام‌الله علیها» نوشته سید محمد مهاجرانی از انتشارات کتابک و همچنین در بخش ویژه این رده سنی، کتاب «ده قصه از امام هادی علیه‌السلام برای بچه‌ها» نوشته جعفر ابراهیمی از انتشارات قدیانی برای این رده سنی معرفی شده است.

در رده سنی «نوجوان» (۱۳ تا ۱۷ سال) نیز آثاری با عناوین «ستاره من: چهل قصه از زندگی امام رضا علیه‌السلام» نوشته ناصر نادری از انتشارات به نشر، «نشانه‌ها : قصه‌هایی از زندگی امام رضا علیه‌السلام» نوشته ابراهیم حسن‌بیگی از انتشارات به نشر و همچنین در بخش ویژه این رده سنی کتاب «مژده گل: داستان هایی از زندگی امام هادی علیه‌السلام» نوشته محمود پوروهاب از انتشارات کتاب جمکران به عنوان منابع جشنواره معرفی شده است.

همچنین در رده سنی «جوان و بزرگسال» (۱۸ سال به بالا) شش کتاب «امام رضا علیه‌السلام (تاریخ و سیره)» نوشته محمد باقر پورامینی از انتشارات معارف، «امام رضا علیه‌السلام و ایران» نوشته سید حسین حر از انتشارات معارف، «برمدار آفتاب: ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی» نوشته محمدحسین پورامینی از انتشارات معارف، «شاهچراغ علیه السلام» نوشته جلیل عرفان‌منش ازدفتر پژوهش‌های فرهنگی و در بخش ویژه این رده سنی نیز کتاب‌های «خورشید رهنمای: پژوهشی در زندگانی و سیره امام هادی علیه‌السلام» نوشته ابوالفضل هادی‌منش از انتشارات بهار دل‌ها و «حکمت‌های نقوی: ترجمه و توضیح چهل حدیث از امام هادی علیه‌السلام» نوشته جواد محدثی از انتشارات به‌نشر معرفی شده است.

این جشنواره در سه بخش «فردی»، «گروهی»، «خانوادگی» و در دو بستر مکتوب و الکترونیک برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، به صورت فردی، گروهی یا خانوادگی، در دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند. برای شرکت در بخش الکترونیک به سایت سامانه مسابقات الکترونیک کتابخوانی www.samakpl.ir و یا سایت جشنواره رضوی www.razavi.iranpl.ir مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =