یک‌هزار و ۵۰۰ تن کود بهاره در استان مرکزی توزیع شد

اراک - ایرنا - مدیر تعاون روستایی استان مرکزی گفت: یک‌هزار و ۵۰۰ تن کود بهاره در بین کشاورزان و اعضای این شرکت‌ توزیع شد.

«حسین هاشمی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: توزیع کود و نهاده‌های کشاورزی با هماهنگی و همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی و با هدف بهبود عملکرد مزارع و باغ‌ها انجام شده‌است.

وی ادامه داد: توجه به کودهای ریز مغذی و گذر از کودهای شیمیایی از برنامه‌های اداره کل تعاون روستایی استان مرکزی است و بر این اساس ارایه آموزش‌های لازم به بهره‌برداران و کشاورزان در دستور کار قرار دارد.

مدیر تعاون روستایی استان مرکزی در بخش دیگری از سخنانشگفت: مطالبات سال گذشته کشاورزان که محصولات خود را در قالب خرید تضمینی به تعاون روستایی این استان واگذار کردند پرداخت شد.

هاشمی افزود: این محصولات به دلیل افزایش حجم تولید و جلوگیری از کاهش قیمت، ممانعت از  ضرر و زیان به کشاورزان و حمایت از این قشر از سوی تعاون روستایی استان مرکزی خریداری شده‌است.

۲ هزار و ۲۰۰ شرکت تعاونی فعال در استان مرکزی وجود دارد که ۲۰ هزار و ۱۲۶ نفر در آنها مشغول به فعالیت هستند.
استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است.

استان مرکزی با وجود صنعتی بودن در زمره ۱۰ استان نخست کشور در بخش کشاورزی است که ۹۰ هزار بهره بردار شامل ۲۰ درصد شاغلان استان در این حوزه فعال هستند.
۶۷۰ هزار هکتار اراضی باغی و کشاورزی در استان مرکزی وجود دارد و یک و ۲ دهم درصد تولیدات کشاورزی مازاد بر نیاز استان به سایر مناطق ارسال می‌شود.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =