نایب رییس شورای شهر: مشهد می‌تواند مقصد جذب سرمایه‌ها باشد

مشهد- ایرنا- نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد این کلانشهر را ملی و بین‌المللی و جذب‌کننده جمعیت توصیف و بیان کرد: تلاشهای زیادی هم در این خصوص صورت گرفته و تحرک خوبی در شهر به وجود آمده اما این کافی نیست زیرا مشهد می‌تواند مقصد جذب سرمایه و سرمایه‌گذاران نیز باشد.

حمید رضا موحدی زاده روز دوشنبه در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد افزود: مشهد شهر فرصت‌هاست و به برکت وجود بارگاه منور رضوی سالانه پذیرای میلیون‌ها زائر در این شهر هستیم همچنین آرامگاه فرودسی نیز از مهمترین اماکن و عوامل جاذب جمعیتی است.
وی ادامه داد: در این شهر ما برای زائران در مدیریت شهری هزینه می‌کنیم و بنا به گفته تولیت حرم مطهر رضوی، سالانه برای نگهداری حرم نیز حدود سه هزار میلیارد ریال هزینه می‌شود.
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در دنیا وقتی جمعیتی وارد شهری می‌شود از طریق توسعه گردشگری هزینه‌ها تامین می‌شود و در مشهد نیز انگیزه اصلی زائران، زیارت امام رضا (ع) است و در این خصوص اختلافی وجود ندارد اما باید به این جمعیت چند میلیونی ارزش افزوده بدهیم.
موحدی زاده افزود: باید از طریق توسعه گردشگری در بخش‌های مختلف، درآمد شهر را افزایش دهیم که البته در این خصوص ممکن است اختلاف نیز وجود داشته باشد برخی می‌گویند هویت شهر ما گردشگری نیست درحالی که گردشگری نیاز بشر است و باید پاسخ داده شود.


نظام جمهوری اسلامی ایران با یک بال نمی‌تواند پرواز کند
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به پیش رو بودن دوم خرداد ماه به عنوان روز تجلی گفتمان اصلاح طلب گفت: نظام جمهوری اسلامی با یک بال نمی‌تواند پرواز کند و اصلاح طلبان و اصولگرایان به تنهایی نمی توانند این نظام را مدیریت کنند.
موحدی زاده افزود: این نظام قبل از دولت تدبیر و امید یکپارچه سازی قدرت را تجربه کرد که نتیجه آن هفت قطعنامه بین‌المللی علیه ما بود.
وی ادامه داد: سیاست ‌ها باید به گونه‌ای باشد که راه ورود شایستگان برای اداره مملکت و شهرها باز باشد ولی برخی رفتارها باعث ضعیف‌تر شدن انگیزه‌ها می‌شود.
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: شورای پنجم بیشترین رای را در دوره شوراها به خود اختصاص داده و این فرصتی است که پخته تر کنیم و البته می توان متوقف هم شد که در اختیار صاحبان قدرت و ثروت است که چگونه تصمیم گیری می کنند و البته ما تلاش خود را خواهیم کرد.
موحدی زاده افزود: سه سال پیش در این روز، انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر برگزار شد و در نتیجه آن انتخابات پرشور، دولت تدبیر و امید تمدید شد و با رای گسترده مردم، روند مدیریت شهری و شورای شهر مشهد نیز تغییر کرد و دیدگاهی که حدود ۱۴ سال در اداره شهر مشهد حاکم بود تغییر کرد.
وی ادامه داد: مردم در انتخابات سه سال قبل ریل مدیریت شهری را تغییر دادند و این روند در مسیر نوگرایی، خلاقیت و مشارکت بالای مردم ادامه یافت.
نایب رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: در شهر مشهد امروز یک گفتمان حاکم نیست بلکه چندگفتمان حاکم است که با هم رقابت می کنند.
موحدی زاده افزود: مملکت از این که در خط عقلانیت و اصلاح امور حرکت کند ضرر نمی‌کند و نباید اجازه دهیم که به دوران افراط و ماجراجویی برگردیم مملکت باید رو به جلو باشد نه این که سیاست‌های منجر به انزوا و شدیدتر شدن تحریم‌ها اعمال شود.
وی ادامه داد: پارلمان‌های شهری نقطه اتکای نظام برای جلب اعتماد و افزایش امید مردم هستند و باید راه برای فعالیت این نهادها نیز باز شود، سال ۱۴۰۰ باید سال بازگشت به قانون اساسی و جامعه بین المللی باشد و با استقلال و حفظ ارزش‌ها باید به دنبال کسب منفعت‌های ملی و بین المللی برویم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =