۳۴ مدرسه شهر قشم ضدعفونی شد

قشم- ایرنا- ۳۴ مدرسه شهر قشم در راستای ارتقا سطح سلامت و بهداشت مراکز آموزشی و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ضدعفونی شد.

مدیر امور شهری و روستایی سازمان منطقه آزاد قشم روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پس از هماهنگی با مدیران مدرسه‌های شهر، شامل مدارس دولتی و غیردولتی، عملیات ضدعفونی کردن این مکان‌ها با حدود ۱۵۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده به انجام رسید.

فرج طهماسبی دیزج افزود:  با توجه به بازگشایی مدارس، ضدعفونی کردن این مکان‌ها برای  آماده سازی این آن از نظر بهداشتی برای حضور دانش آموزان ضروری بود.

وی ادامه داد: سایر مدارس نیز که با هماهنگی مدیران مربوطه مورد شستشو و ضد عفونی قرار می‌گیرند.

طهماسبی در پایان خاطرنشان کرد: افزایش ضریب سلامتی دانش‌آموزان و محیط‌های آموزشی یکی از اولویت های سازمان منطقه آزاد قشم در روزهای شیوع ویروس کروناست.

جزیره قشم با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =