جامعه جهانی گام‌های عملی برای دفاع از حقوق مردم فلسطین بردارد

اسلام‌آباد - ایرنا - رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان با محکوم کردن تبانی آمریکا با رژیم صهیونیستی برای توسعه اشغال سرزمین‌های فلسطینی، گفت:جامعه جهانی برای دفاع از حقوق مردم فلسطین به جای لفاظی و تکرار سخنان بیهوده، گام‌های عملی بردارد.

به گزارش روز دوشنبه رسانه‌های پاکستان، سناتور سراج الحق طی گفت وگوی تلفنی با «خالد مشعل» رئیس سابق دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، توطئه جهانی علیه فلسطین را محکوم کرد و خواستار گام‌های فراتر از سازمان ملل و سایر نهادهای بین المللی برای دفاع از حقوق مردم فلسطین شد. 

وی حمایت از آزادی فلسطین را بخشی از ایمان دینی مسلمانان جهان دانست و تاکید کرد: علی رغم پشتیبانی آمریکایی‌ها از رژیم صهیونیستی برای تصاحب بیشتر سرزمین‌های فلسطینی، کشور فلسطین به هر قیمتی و در موقعیت اصلی خود تاسیس خواهد شد. 

سراج الحق افزود: سرزمین فلسطین و بیت‌المقدس به عنوان قبله اول مسلمانان به مردم این کشور تعلق دارد اما اسرائیلی‌ها در سال ۱۹۴۸ مردم فلسطین را از خانه و سرزمین خود بیرون رانده و سپس رژیم نامشروع صهیونیستی در معرض وجود قرار گرفت. 

وی گفت: رژیم غاصب اسرائیل همچنان به تهاجم و ستمگری علیه مردم فلسطین و مقاومت آنان ادامه می‌دهد اما فلسطینی‌ها دست از نبرد و جنگ تا آزادی کامل کشورشان برنمی دارند. 

رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان تاکید کرد: پیروی با ملت فلسطین است و توطئه‌های استکبار جهانی شکست خواهد خورد با این حال جهان اسلام باید به مسئولیت خود جهت کمک به آزادی قبله اول از چنگ تروریست‌ها پایبند باشد. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha