مدیر عامل راه‌آهن: با مدیران مناطقی که سوانح ریلی رخ دهد برخورد می‌شود

تهران - ایرنا - مدیر عامل شرکت راه‌آهن در جلسه فوق العاده ستاد ارتقا ایمنی، گفت: از این پس در صورت وقوع سانحه، با تمامی عوامل و سطوح مدیریتی آن مناطق برخورد شده و امتیازات سازمانی کسانی که اشتباه و تخلف آنها موجب آسیب مالی و حیثیتی به راه‌آهن شود، سلب خواهد شد.

موضوع ایمنی در هر حوزه‌ای مهم است ولی در راه‌آهن اهمیت بیشتری دارد زیرا همه افراد از مقامات بلند پایه کشوری گرفته تا مردم عادی از صنعت حمل‌و نقل ریلی، انتظار ایمنی و امنیت در سفر را دارند و این مسئولیت ما را در توجه به مسئله ایمنی بیش از پیش می کند.

نظارت بیشتر بر تعمیرات واگن‌ها و بالا رفتن دقت عمل پست‌های بازدید و نگهداری خطوط و راهبری قطارها از تمهیدات شرکت راه آهن برای کاهش تعداد سوانح ریلی است.

 رد همین راستا روز دوشنبه روابط عمومی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران، خبر داد که «سعید رسولی» در جلسه با موضوع این که با حضور معاونین، مدیران ستادی و مناطق به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد با بیان اهمیت موضوع ایمنی اظهار داشت: حتی سهل‌انگاری‌های کوچک هم موجب بروز خطر و خدشه‌دار شدن نام راه آهن خواهد شد.

 وی با بیان اینکه با همت بلند کارکنان شریف و تلاش‌های ارزشمند شرکت‌ها و فعالان حوزه ریلی، راه آهن اکنون روی موج موفقیت قرار گرفته است و با تلاش بیشتر ارتقاء بهره وری بیشتر خواهد شد، گفت: مسوولیت‌پذیری و نظم و انضباط، پایه هر کاری است و موجب پیشرفت امور خواهد شد.

 رئیس هیات مدیره راه‌آهن، خاطرنشان کرد: سال گذشته آرامش و رونق در صنعت ریلی و کارخانجات تولید ناوگان ریلی بوجود آمد و امیدواریم با تکیه بر دانش، تخصص موجود در داخل و همدلی و همتی که در خانواده بزرگ راه‌آهن وجود دارد امسال شاهد جهش تولید و جهش کمی و کیفی در فعالیت‌های حوزه حمل‌و نقل ریلی باشیم.

به گفته رسولی بیان عملکرد و موفقیت‌های هر بخش، موجب دلگرمی مردم و نیز بالاتر رفتن سطح خدمات رسانی در راه آهن از طریق افزایش روحیه همکاران خواهد شد.

وی ادامه داد: راه‌آهن، سرمایه عظیم این کشور است که باید با دلسوزی، نظم و اقدام بهره ور، از این سرمایه برای خدمت به مردم حداکثر استفاده را بکنیم.

مدیرعامل راه آهن افزود: ایمنی محصول یک تفکر و نگاه و نیازمند کار تیمی  است .

وی ضمن تاکید بر لزوم تقدیر و تشکر از همکاران متعهدی که موجب ارتقاء ایمنی می‌شوند و به موقع مخاطرات را شناسایی و از بروز سوانح پیشگیری می‌کنند بر برخورد قاطع با متخلفین و مسببین حوادث ریلی تاکید و تصریح کرد: از این پس در صورت وقوع سانحه، با تمامی عوامل و سطوح مدیریتی آن مناطق برخورد شده و امتیازات سازمانی کسانی که اشتباه و تخلف آنها موجب آسیب مالی و حیثیتی به راه‌آهن شود، سلب خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، خواستار رعایت نظم و قاطعیت در رسیدگی فوری به موضوعات ایمنی شد و از کارشناسان و مدیران خواست تا زوایای پنهان مخاطرات را شناسایی و برطرف کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 12 =