تولید پسماند در اراک ۳۰ درصد افزایش یافت

اراک - ایرنا - سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک گفت: تولید پسماند یک ماه اخیر در این کلانشهر نسبت به فروردین‌ماه سال جاری تا حدود ۳۰ درصد افزایش یافت.

«حمیدرضا قناتی» روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: میزان تولید پسماند در این ایام به ۲۸۵ تا ۲۹۰ تن در روز رسیده و بیشتر افزایش پسماند به دلیل استفاده بیشتر مردم از میوه و سیفی‌جات از جمله هندوانه در ماه رمضان است.

وی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود پس از ماه مبارک رمضان، میزان تولید پسماند در کلانشهر اراک به وضعیت فروردین‌ماه امسال برسد و کاهش یابد.

سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک ادامه داد: پیش‌بینی می‌شد تولید پسماند این شهر در فروردین‌ماه امسال به دلیل ماندن مردم در خانه و شرایط کرونایی افزایش یابد اما در این ماه با رفتارهای آگاهانه شهروندان نه تنها افزایش پسماند رخ نداد ،بلکه میزان دورریختی‌ها نسبت به‌مدت مشابه قبل ۱۵ درصد کاهش داشت و در فروردین ماه امسال ۲۶۰ تن پسماند در کلانشهر اراک تولیدشد.

قناتی اظهار داشت: خودروهای حمل پسماند شهری پس از هر بار تخلیه و حدود سه هزار مخزن جمع‌آوری پسماند در نقاط مختلف اراک؛ همچنان برای کاهش شیوع ویروس کرونا به صورت مستمر گندزدایی و ضدعفونی می‌شود.

وی گفت: روزانه به طور میانگین ۶۰۰ پاکبان و نیروهای خدمات شهری در امر جمع‌آوری پسماند شهری و ضدعفونی و گندزدایی کلانشهر اراک فعالیت دارند و تاکنون موردی از ابتلا به ویروس کرونا در این قشر و خانواده‌های آنان گزارش نشده است.

سرپرست مدیریت پسماند شهرداری اراک اضافه کرد: با شیوع کووید ۱۹ برای تمامی پاکبانان و نیروهای خدمات شهری ماسک و دستکش تامین شده و آموزش‌های لازم نیز برای مقابله با این بیماری به‌صورت مستمر به آنان ارایه می‌شود.

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۲۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کنند و نخستین مورد مثبت ویروس کرونا در این شهر پس از قم در اول اسفندماه سال ۹۸ به ثبت رسیده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =