۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۸
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83791308
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت گل محمدی از گلستان‌های سیرجان آغاز شد

کرمان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: برداشت گل محمدی از سطح ۲۸۰ هکتار گلستان‌های شهرستان سیرجان از اواسـط اردیبهشت آغاز شده و تا اوایل خـرداد ادامه دارد.

اکبر محمودآبادی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: سطح زیر کشت گل محمدی شهرستان سیرجان در حال حاضر ۲۸۰ هکتار  است که در سال ۹۸، شاهد رشد و توسعه ۱۰۰ درصدی بوده ایم.

وی تصریح کرد: میزان اشتغالزایی کشت گل محمدی در هر هکتار و در طول دوره ۱۵ روزه حدود ۲۷۰ نفر روز و برای کل سطح شهرستان حدود ۷۰ هزار نفر روز است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان بیان کرد: قیمت هر کیلو غنچه گل محمدی بین ۷۰۰ تا یک هزار و ۱۰۰ ریال و قیمت هر کیلو گل تر بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار ریال است که عملکرد گل تر سه تن و غنچه ۹ تن در هکتار و برداشت بیشتر در مرحله غنچه است.

وی با اشاره به ارزش افزوده مناسب کشت گل محمدی افزود: از هر سه تن گل محمدی یک کیلو گرم و از هر ۹۰۰ کیلو غنچه حدود ۳۰۰ گرم اسانس به استحصال می رسد.

محمودآبادی گفت: ارزآوری گل محمدی از طریق صادرات اسانس و گلاب و غنچه خشک و بازارهای هدف، کشورهای اروپایی و حاشه خلیج فارس و قیمت هر لیتر اسانس بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال است.

شهرستان سیرجان در فاصله ۱۸۵ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =