کشف بیش از پنج تن سنگ قاچاق سرب در اسفراین

بجنورد- ایرنا- سرپرست فرماندهی انتظامی اسفراین از توقیف ۲ دستگاه خودرو حامل پنج تن و ۶۶۵ کیلوگرم سنگ معدنی قاچاق سرب به ارزش بیش از ۴۵۳ میلیون ریال در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مجید یگانه پور روز دوشنبه اظهار داشت: ماموران پاسگاه انتظامی عباس آباد در حین گشتزنی در محور جاده "قهرمان آباد - گراتی" این ۲ دستگاه نیسان را شناسایی و متوقف کردند که پس از بازرسی خودروها، مواد معدنی کشف شده تحویل اداره صنعت و معدن شهرستان شد.
وی افزود: در این خصوص سه متهم نیز دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضایی تحویل شدند.

ذخایر سرب و روی معدن ثبت نشده آلبلاغ اسفراین، در یکسال اخیر هدف دست اندازی و برداشت غیرمجاز سودجویان و برخی افراد محلی قرار گرفته که به دلیل عدم رعایت اصول ایمنی در برداشت و ریزش چندین باره کوه، تاکنون به مرگ ۶ نفر و مصدومیت شماری دیگر انجامیده است.

برداشت کنندگان که روزی خود را در این معدن ممنوعه جست و جو می کنند، علیرغم همه موانعی که ایجاد شده، همچنان دست از اقدامات غیرمجاز برنداشته اند و این در حالی است که هنوز کشمکش بین دستگاه های متولی این بخش در استان و برخی از سازمان های کشوری نظیر ایمیدرو، برای سامان بخشی به وضعیت این معدن، هنوز به نتیجه نرسیده است.

معدن آلبلاغ اسفراین در ارتفاعات سخت گذر آلبلاغ و در محدوده پارک ملی ساریگل واقع در شمال شرق این شهرستان قرار دارد.

به گزارش ایرنا در یک سال گذشته ۱۷۰ تن سنگ معدن سرب و روی غیرمجاز، که از معدن آلبلاغ این شهرستان برداشت شده بود، توسط پلیس کشف شده است

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =