۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۴
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83791278
۱ نفر

برچسب‌ها

۱۱ زندانی غیرعمد ابرکوه در انتظار کمک خیران هستند

یزد - ایرنا- مدیرعامل ستاد دیه استان یزد گفت: هم‌ اکنون ۱۱ زندانی جرایم غیرعمد مالی شهرستان ابرکوه برای آزادی و بازگشت به آغوش خانواده‌ نیاز به ۲۳ میلیارد ریال کمک‌های مردمی و خیری دارند.

اسلام افشون روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: خیران و مردم نیکوکار ابرکوه در کمک به همنوعان خود همواره پیشتاز و پیشگام بودند، انتظار داریم آنها در جشن گلریزان با وجود مشکلات ناشی از بیماری کرونا برای آزادی این گروه از زندانیان مشارکت و همکاری کنند.

وی با تاکید بر اینکه کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد مالی اجر و ثواب زیادی دارد و  ارزش آن کمتر از ساختن مسجد و دیگر کارهای خیر نیست ، اظهارکرد: باتوجه به شرایط  پیش آمده ،  امسال جشن گلریزان به صورت مجازی برگزار می شود.

مدیرعامل ستاد دیه استان یزد ادامه داد: سال گذشته ۱۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد مالی ابرکوه که ۷۸ میلیارد ریال بدهکار بودند ، با کمک خیران و رضایت شاکیان آزاد شدند.

افشون بیان کرد: در سال ۱۳۹۸ با همکاری خیران و پیگیری ستاد دیه و مردم ۲۶۰ زندانی جرایم مالی غیرعمد با تامین ۷۳ میلیارد ریال بدهی از زندان های استان یزد آزاد شدند.

وی تصریح کرد: هم اکنون ۲۲۵ زندانی جرایم غیرعمد مالی در زندان های استان منتظر نگاه مهربانی افراد خیر برای آزادی خود هستند.

مدیرعامل ستاد دیه استان یزد از افراد خیرخواست، کمک های خود را به سامانه موبایلی #۱۱۳۳*۶۶۵۵* و شماره حساب ۷۷۷۷۷۷۷۷۷۷ بانک ملت و شماره حساب ۶۶۶۶۶۶ پست بانک و شماره ۶۲۷۷۶۰۷۰۰۰۰۰۳۲۳۱  کارت مجازی پست بانک ۵۰۴۱۷۲۷۰۶۶۶۶۶۶۶۸  شماره کارت مجازی رسالت به نام ستاد دیه استان یزد واریز کنند.

در ۱۲ سال گذشته به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی (ع) با حضور برخی قضات ، مسوولان دستگاه قضایی ، خیران و مسوولان استان و شهرستان جشن گلریزان در ابرکوه برگزار شد، اما  امسال به دلیل  شیوع بیماری کرونا این جشن برگزار نشد.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

همچنین رییس مرکز اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیروز( یکشنبه) گفت: تاکنون ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شدند و با فوت ۵۱ تن در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد آنها به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسید.

کیانوش جهانپور افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۸ اردیبهشت ماه ۹۹  بر اساس گزارش آزمایشگاه ها و دانشگاه های علوم پزشکی هزار و ۸۰۶  بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ شناسایی شدند که از این تعداد، ۳۴۰ مورد بستری و بقیه  از موارد سرپایی و افراد در تماس با مبتلایان بودند.

وی با بیان اینکه روند نزولی فوت ناشی از بیماری ادامه دارد، یادآور شد: بر اساس این گزارش ها تاکنون ۹۴ هزار و ۴۶۴  بیمار بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند و ۲ هزار و ۷۰۵ تن تحت مراقبت پزشکی قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =