وال استریت ژورنال: نفت به بازی خطرناک برای سعودی‌ها تبدیل خواهد شد

تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژونال در گزارش خطاب به سعودی‌ها هشدار داد که اگرچه قیمت پایین نفت به ضرر تولیدکنندگان آمریکایی است اما این بازی خطرناک می‌تواند به روابط دیرینه میان واشنگتن و ریاض صدمه وارد کند.

ارن الیوت در روزنامه وال استریت ژورنال می نویسد: دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بازی و قماری شدیدی را با محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی آغاز کرده است که یک طرف این بازی صنعت نفت آمریکا و یک طرف دیگر اتحاد دیرینه میان ریاض و واشنگتن قرار دارد.  
عربستان پس از یک جنگ نفتی با روسیه که تبعات اقتصادی کلانی برای این کشور داشت از کشورهای نفتی عضو اوپک، مسکو و اوپک پلاس خواست تا به کاهش تولید توافق شده پایبند و حتی بیشتر از سطح توافق شده تولید خود را کاهش دهند.
همزمان با شیوع ویروس کرونا و کاهش تقاضای جهانی، قیمت نفت با سقوط بی‌سابقه‌ای در سال ۲۰۲۰ مواجه شد، سرانجام در آخرین نشست وزیران نفت و انرژی ۲۳ کشور عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) تصمیم گرفته شد تا این کشورها برای مقابله با کاهش بی‌سابقه قیمت جهانی نفت و بهبود اوضاع اقتصادی به میزان ۱۰ میلیون بشکه معادل ۲۳ درصد از تولیدات خود را کاهش دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =