استقبال اسلام‌آباد از توافق سیاسی در کابل

اسلام‌آباد - ایرنا - وزارت امور خارجه پاکستان شامگاه یکشنبه با استقبال از امضای توافق بین اشرف غنی و عبدالله عبدالله در کابل و اعلام تعهد مجدد برای حمایت از صلح افغانستان، بر لزوم آغاز فوری گفت ‌و گوهای میان تمام گروه‌های داخلی این کشور تاکید کرد.

وزارت امور خارجه پاکستان یکشنبه شب با صدور بیانیه‌ای، امضای توافق‌نامه میان رییس جمهوری افغانستان و رییس شورای عالی مصالحه ملی این کشور، را خوشایند دانست و گفت: در این مقطع حساس همکاری سازنده میان همه رهبران افغانستان بسیار حائز اهمیت و در جهت منافع مردم این کشور است تا بتوانند به دهه‌ها خشونت و جنگ جاری پایان دهند.

در این بیانیه آمده است: توافق امروز میان رهبران سیاسی کابل امر ضروری برای مقابله موثر با چالش‌های افغانستان از جمله مدیریت شیوع ویروس کووید-۱۹ محسوب می‌شود.

وزارت امور خارجه پاکستان همچنین پیمان صلح دوحه را فرصت تاریخی برای رهبران سیاسی افغانستان جهت پیشبرد روند صلح این کشور تعبیر کرد و بر لزوم هرچه سریعتر گفت‌وگوها میان گروه‌های داخلی افغانستان و رسیدن به یک توافق جامع و فراگیر تاکید کرد.

دولت پاکستان خواهان احترام به تعهدها به پیشبرد صلح در افغانستان و هوشیار بودن نسبت به بدخواهان طرح صلح در داخل‌ و خارج این کشور شد.

پس از چند ماه کشمکش‌ها و بحران ناشی از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، امروز توافق‌نامه سیاسی بین عبدالله عبدالله رهبر تیم ثبات و همگرایی و محمد اشرف غنی رییس جمهوری امضا و بر این بحران نقطه پایان گذاشته شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =