۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۲:۰۰
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83790962
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مقاومت تنها راه پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها

۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۲:۰۰
کد خبر: 83790962
مقاومت تنها راه پاسخ به جنایات صهیونیست‌ها

غزه - ایرنا - فلسطینی‌های ساکن نوار غزه در آستانه روز جهانی قدس با برپایی تظاهراتی نمادین در اردوگاه العوده در شرق این باریکه خواستار مقاومت هه جانبه در پاسخ به تجاوزات و جنایات صهیونیست‌ها شدند.

" ماهر مزهر " رهبر جبهه مردمی آزادسازی فلسطین در جریان این تظاهرات نمادین خواستار مقاومت همه جانبه در مواجهه با همه توطئه‌های انحلال فلسطین و مقابله با پروژه‌هایی شد که زمین‌های فلسطین را به سرزمین‌های اشغالی الحاق می‌کند.  

وی همچنین خواستار انتقال تجربیات مقاومت در کرانه باختری به همه نقاط فلسطین اشغالی برای مقابله با پروژه‌هایی که قصد انحلال مساله فلسطین را دارند و مقابله با سربازان رژیم صهیونیستی و طرح‌های ساخت شهرک‌های صهیونیستها و متوقف کردن تبانی دولت آمریکا با رژیم صهیونیستی و گفت و گوهای بیهوده شد.  

رهبر جبهه مردمی آزادسازی فلسطین بر تقویت پایداری و مقاومت مردم فلسطین به ویژه در شهر قدس و اتخاذ راهبردهایی برای افزایش خدمت رسانی به ساکنان اردوگاهها و پناهندگان و متوقف کردن هر نوع ارتباط و روابط با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.  

وی هرنوع سازش با رژیم صهیونیستی را رد کرد و اظهار داشت: ما هر نوع سازش با صهیونیست‌ها را جرم و خیانت و از پشت خنجر زدن به مردم و شهدای فلسطین می‌دانیم و از همه ملت‌های عربی از اقیانوس آرام تا خلیج فارس و همه آزادگان جهان می‌خواهیم که با این خائن‌ها مقابله و هویت آن‌ها را افشا کنند. 

مزهر با اشاره به اینکه هفتاد و دومین سالروز نکبت با دومین سال انتقال سفارت آمریکا به قدس همزمان شده است، ضمن محکوم کردن اقدام آمریکا تصریح کرد: مردم فلسطین با این اقدام آمریکا مخالف هستند و به همین دلیل مردم غزه ۷۲ شهید و بیش از سه هزار و ۲۰۰ مجروح دادند. 

وی اظهار داشت: مردم فلسطین هر روز از عواقب نکبت بزرگ رنج می‌برند و امروز به جهانیان تاکید می‌کنند که حق بازگشت به سرزمین‌های خود که از آن‌ها آواره شده‌اند، محفوظ است و منسوخ نمی‌شود و بوی بازگشت فلسطینی‌ها در زمین معطر است.  

رهبر جبهه مردمی آزادسازی فلسطین افزود:  هیچ کس مجاز نیست که از حق بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمین خود چشم پوشی کند یا آن را به تعویق‌اندازد و یا دور بزند. 

وی گفت: تلاش غربی‌ها و صهیونیست ها برای فراموش کردن نسل‌های جدید از حق بازگشت ناکام مانده اند و توده‌های مردم در همه اردوگاه‌های پناهندگان فلسطین به ویژه در نوار غزه همچنان با این گروه جهانی که در صدد از بین بردن مساله و حمله به مقدسات هستند، در حال مقاومت و مقابله می‌باشند.  

مزهر ادامه داد:  تصمیم به انتقال سفارت آمریکا به شهر قدس اشغالی و در نظر گرفتن آن به عنوان پایتخت اشغالگران اولین اقدام [ آمریکا ] بود اما در اینجا نسل‌های جدیدی هستند که با یهودی‌سازی بیت المقدس و مسجد الاقصی و مسجد ابراهیمی مقابله  و با نبرد دروازه‌های بیت المقدس را آزاد کردند روبرو شدند همانگونه که برگزاری راهپیمایی‌ها برای بازگشت فلسطینیها به سرزمین خود در نوار غزه که بارها به فداکاری و شهادت فلسطینی‌ها انجامیده است این موضوع را تایید می‌کند که به احقاق حقوق خود، مقاومت و مقدسات متعهد هستیم و مهم نیست که هزینه این راه چیزی جز کشته شدن باشد. 

وی همبستگی برای موفقیت در منافع ملی را ضروری دانست و اظهار داشت: همبستگی راهی برای ساخت ابزارهای سیاسی مردم و رهبری برای مقابله با اقدامات اشغالگران و طرح‌های آن‌ها که مهمترین آن معامله قرن است، می‌باشد. 

وی بهره گیری از اجماع ملی که در سال ۲۰۱۱ در قاهره برای رهبری موقت سازمان آزادی بخش فلسطین به دست آمد را دروازه اصلی برای پرداختن به همه چالش‌های فعلی از جمله معامله قرن و مقابله با پروژه‌های اشغالگران و شهرک‌سازی و یهودی‌سازی آن‌ها دانست.  

امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی در سال ۱۳۵۷ با هدف پشتیبانی مردمی از فلسطین، آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز جهانی قدس نامگذاری کردند و خواستار تشکیل جبهه متحد اسلامی و انسانی برای تحقق حقوق مظلومان و مبارزه با ظالم و سیاست‌های آن‌ها تا فروپاشی استعمار و استبداد و ایجاد امنیت و آرامش در جهان شدند.  

*۳۸۷*

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha