رهبر معظم انقلاب اسلامی: دولت جوان حزب‌اللّهی‌ علاج مشکلات کشور است

تهران- ایرنا- رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (یکشنبه) در ارتباط تصویری با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی، دولت جوان حزب‌اللّهی‌ را علاج مشکلات کشور دانستند و افزودند: البتّه معنی‌اش این نیست که مثلاً رییس این دولت یک جوان سی‌ودوساله باشد؛ بلکه یعنی دولتِ سرِپا، بانشاط، آماده و در سنینِ کار و تلاش باشد.

به گزارش عصر یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، در بیست و سومین روز از ماه مبارک رمضان، نشست تشکل‌های دانشجویی با رهبر معظم انقلاب اسلامی از طریق ارتباط تصویری برگزار شد.
در این نشست، نمایندگان تشکل‌های دانشجویی به بیان دیدگاهها و نقطه نظرات خود پرداختند و سپس رهبر معظم انقلاب اسلامی سخنرانی کردند.
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب در این سخنرانی تاکید کردند: پرچم آرمان‌خواهی و مطالبه‌گری را زمین نگذارید. مطالبه طبعاً با اعتراض همراه است، امّا نگذارید این اعتراض، اعتراض به نظامِ اسلامی تلقّی شود؛ جدّاً مانع شوید که دشمن، این اعتراض را اعتراض به نظام تلقّی یا القا ‌کند. مطالبه‌گری را با ارائه‌ پیشنهاد و راهِ‌حلّ قابلِ قبول همراه کنید.
رهبر معظم انقلاب اسلامی ادامه دادند: جبهه‌ انقلاب را گسترش بدهید؛ یارگیری کنید؛ حذف نکنید. بعضی‌ها که به اسلام و انقلاب معتقدند، در فلان مساله با شما موافق نیستند؛ این موجب طرد نشود. البتّه منظور جذب منافق و آدم بی‌اعتقاد نیست.
معظم له افزودند: با کسانی که مبانی انقلاب را قبول نمی‌کنند، ایجاد تردید می‌کنند و دشمن را تزیین می‌کنند، مماشات نکنید. ایجاد تردید، ستون فقرات کار دشمن است.
حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند: امروز جامعه و نظام آمریکایی نه تنها جذّابیّت ندارد، بلکه به یک معنا در بخش مهمّی از دنیا منفور هم هست. عملکرد بلندمدّت آمریکا موجب منفور شدن این دولت در بخش مهمّی از دنیا شده است؛ جنگ‌افروزی، کمک به دولتهای بدنام، تروریست‌پروری‌ها، حمایت بی‌دریغ از ظلم و کارهایی مانند اینها. البتّه آمریکایی‌ها در عراق و سوریه ماندنی نیستند و اخراج خواهند شد.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع خودسازی اشاره کردند و افزودند: خودسازی خیلی مهم است؛ هم در ابعاد فردی و هم در ابعاد جمعی. وقتی بنیه‌ معنوی شما قوی شد، در زمینه‌ی فکر و تصمیم‌گیری و عمل توانایی‌های بیشتری پیدا خواهید کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای تاکید کردند:‌ انفعال و انحراف، دو آسیب محیط‌های جوان از جمله دانشگاه است. انفعال با خودسازی برطرف میشود و انحراف فکری با تقویت مبانی معرفتی.
رهبر معظم انقلاب اسلامی در ادامه با طرح سه نکته، از سه زاویه «موقعیت کنونی کشور» را تبیین کردند:
۱. جمهوری اسلامی در یک مبارزه‌ی عظیم با جبهه‌ی ظلم و استکبار است.
۲. ظرفیت کشور برای مقابله بسیار بالا است و تجربه در قضایای گوناگون این را به ما نشان میدهد.
۳. با انقلاب اسلامی، احساس قدرت و عزت در کشور و مردمِ ما نهادینه شده است؛ البته دشمن در صدد است که اعتمادبه‌نفسِ ملیِ ما را از بین ببرد.
مشروح خبر این نشست و تصاویر تکمیلی متعاقباً منتشر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =