همدلی با محرومان، دلخوری‌ها را کمرنگ می‌کند

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد درباره رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه که در سراسر کشور در حال برگزاری است، گفت: در پی شیوع بیماری کرونا که اقشار مختلفی از جهت اقتصادی آسیب دیدند، رهبر معظم انقلاب با تدبیر خود فرمان مواسات را صادر کردند و مردم کشور هم به ندای معنوی رهبر انقلاب برای امر مهم و اثرگذار مواسات و کمک مؤمنانه لبیک گفتند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدنصیر حسینی ادامه داد: در واقع، با سخنان رهبر انقلاب در نیمه شعبان و توصیه معظم‌له به مواسات، خیزشی مهم در امر کمک‌رسانی رخ داد که شاید تا قبل از آن، این میزان از گستردگی احسان مردم را به صورت همزمان و تحت عنوان رزمایش ندیده بودیم.

به گفته امام جمعه جدید یاسوج ، اگرچه محتوای بسته‌های حمایتی تقدیمی به اقشار آسیب‌پذیر در مقایسه با مشکلات خانواده‌ها اندک است و مشکل آن‌ها را به طور کامل حل نمی‌کند، اما این شیوه کمک‌رسانی ان‌شاءالله آثار و فواید بسیاری خواهد داشت؛ همانطور که در قرآن کریم آمده است: «کَم مِن فِئَةٍ قَلیلَةٍ غَلَبَت فِئَةً کَثیرَةً». بنابراین آثار انسانی، برکات اخلاقی، و حتی سیاسی این رزمایش ممکن است بعداً مکشوف شود و توطئه‌های دشمنان را خنثی کند.

به هر حال مردم ممکن است علیه نظام انتقادهایی کنند و دلخور شوند، اما رزمایش‌هایی مانند مواسات می‌تواند با آثار روانی مثبت خود تا حدی جلوی این گونه دلخوری‌ها را بگیرد و آرامش‌بخش باشد و نقشه منافقین برای سوء استفاده از اقشار آسیب‌پذیر را نقش بر آب کند.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد درباره اقدامات انجام گرفته در این استان در رزمایش مواسات اظهار داشت: پس از تشکیل قرارگاه استانی و هماهنگی میان نهادها و ارگان‌های مختلف، جامعه هدف که آسیب‌دیدگان از شیوع ویروس کرونا بودند شناسایی شدند و ۱۱۴ هزار و ۸۴۵ خانوار برای دریافت بسته معیشتی فهرست شد. تاکنون قریب ۵۰ هزار بسته تحویل خانواده‌ها شده است که ۱۱ هزار بسته (هر یک به ارزش ۲۰۰ هزار تومان) از محل کمک‌های مردمی تهیه شد. ان‌شاءالله تا پایان ماه مبارک رمضان مابقی بسته‌های حمایتی هم از مصلای امام خمینی یاسوج به نقاط مختلف استان ارسال و تحویل نیازمندان خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی ضمن قدردانی از تبلیغات مثبت صداوسیمای استان در اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی پیرامون رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه خاطرنشان کرد: علاوه بر آن، تبلیغات در فضای مجازی و کارهای میدانی هم انجام گرفت و خیرین نسبت به تشویق مردم به امور خیر صحنه حضور یافتند.

پتانسیل پایگاه‌های بسیج محلات برای شناسایی نیازمندان و جمع‌آوری کمک‌های مردمی استفاده شد. خوشبختانه با تشکیل قرارگاه، از موزای‌کاری میان دستگاه‌ها، خیرین و همه افرادی که دست احسان در این سفره معنوی داشتند، پیشگیری کردیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسینی افزود: کرونا مانع ایجاد اقامه نماز و تجمعات مردمی در محافل مذهبی شد، اما از ظرفیت مساجد و بقاع متبرکه و مبلغین گرامی در رزمایش مواسات و همدلی استفاده شد. کلیت کار، تجربه جدیدی بود، در فضای استثناءی که کرونا خلق کرد. اما مساعدت عموم مردم شکل گرفت و همه گروه‌های مردمی، جهادی، بسیج و مساجد پای کار آمدند. طبیعتا روحانیت و ائمه جمعه هم وسط میدان بودند و این قشر که در طول تاریخ مورد اعتماد مردم بوده‌اند، توانستند اعانات و توجه مردم را به این کار خیر جلب کنند.

وی در پایان در پاسخ به این پرسش که رزمایش مواسات، همدلی و کمک مؤمنانه تا چه زمانی ادامه می‌یابد، اظهار داشت: تا پایان ماه مبارک رمضان هدف گذاری زمانی انجام شده است، اما طبیعتاً موضوع کرونا را نمی‌توان پیش‌بینی کرد، و باید ببینیم این ویروس منحوس تا کی برقرار است و خداوند برای ما چه مقرر کرده است. ان‌شاءالله با عنایت حضرت حق سایه این ویروس زودتر از کشور ما برطرف شود.

                                                      

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha