پروازهای فرودگاه بین‌المللی ارومیه افزایش می‌یابد

ارومیه- ایرنا- مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی گفت: از ابتدای خرداد امسال، ۶ پرواز در مسیر ارومیه - تهران افزایش می‌یابد.

محمدعلی نائل قراملکی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شیوع ویروس کرونا در ابتدا باعث کاهش ۵۵ درصدی پروازهای داخلی و لغو کامل پروازهای خارجی شد اما امروز با توجه به کاهش محدودیت تردد بین استانی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی شاهد افزایش پروازها از این فرودگاه هستیم.

وی به افزایش پروازهای مسیر ارومیه - تهران از ابتدای خرداد امسال اشاره کرد و اظهار داشت: برخی پروازهای فرودگاه ارومیه نیز تا حدودی از سوی شرکت‌های هواپیمایی به حالت عادی بازگشته است.

وی با بیان اینکه شرکت‌های هواپیمایی ایران‌ایر، آسمان، آتا و قشم‌ایر عهده‌دار تردد هوایی از فرودگاه ارومیه به مقصد تهران  هستند، افزود: پروازهای جدید با شماره پرواز ۵۶۸۰ و  ۵۶۷۹ در روزهای شنبه تا چهارشنبه و روز جمعه انجام خواهد شد.

وی افزود: به منظور ضرورت اقدامات پیشگیرانه از بیماری کرونا در پروازها نیز پروتکل‌های موجود از قبیل استفاده از ماسک، دستکش و رعایت مسائل بهداشت فردی در طول پرواز رعایت خواهد شد.

مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه حفظ سلامت مسافران و کارکنان اولویت اصلی در پروازهاست، بیان کرد: ترمینال‌ها، ساختمان اداری و عملیاتی به صورت مستمر ضدعفونی می‌شوند و هماهنگی لازم برای استقرار تیم بهداشتی به منظور تب سنجی مسافران انجام شده است.

به گزارش ایرنا آذربایجان‌غربی سه فرودگاه در شهرهای ارومیه، خوی و ماکو دارد ولی بخش قابل توجهی از پروازهای این استان از طریق فرودگاه ارومیه انجام می‌شود؛ تهران، مشهد و استانبول سه مسیر پروازی پرتردد فرودگاه ارومیه به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =