نماینده پارلمان عراق خواستار بستن سفارتخانه های اروپایی شد

تهران-ایرنا- به دنبال اقدام بحث‌برانگیز دفتر اتحادیه اروپا با همکاری برخی سفارتخانه های اروپایی در به اهتزاز درآوردن پرچم همجنس‌گرایان در مقر نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق، «حسن سالم» عضو فراکسیون صادقون پارلمان این کشور روز یکشنبه خواستار بسته شدن سفارت‌خانه کشورهای اروپایی در عراق شد.

به گزارش پایگاه خبری سومریه نیوز، سالم در بیانیه‌ای اعلام کرد این اقدام نابهنجار و غیراخلاقی نشان‌گر رفتار زشت و پست (کشورهای اروپایی) در برابر ملت‌های اسلامی و ضد احکام و سنت‌های مورد احترام آنان است‌.

وی افزود: اقدام نمایندگی اتحادیه اروپا و این سفارتخانه هایی که دین، اخلاق، عادات و رسوم جامعه عراق را نادیده گرفتند بدتر از صفحه سیاهی بود که داعش به وجود آورد و آن زیر پا گذاشتن اخلاق و ارزش‌ها و عادات است.

سالم ادامه داد: دولت باید موضع قاطعانه‌ای برای بستن این سفارت‌خانه‌ها بگیرد صورت بگیرد و مانع انجام اینگونه اقدامات ننگین شود که با سنت‌ها و آداب و رسوم جامعه عراقی و دین منافات دارد.

دفتر نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق، امروز (یکشنبه) برای نخستن‌بار پرچم همجنسگرایان را به صورت رسمی در داخل خاک عراق به اهتزاز درآورد.

نمایندگی اتحادیه اروپا در عراق در حساب رسمی خود در توییتر اعلام کرد: همزمان با سفارت کانادا، سفارت انگلیس در عراق و دفاتر نمایندگی اتحادیه اروپا در جهان، امروز (یکشنبه) در بغداد پرچم رنگین کمان (پرچم همجنسگرایان) را به مناسبت روز جهانی مقابله با فوبیای همجنسگرایی و تغییر جنسیتی برافراشته‌ایم و توجه‌ها را به حقوق همجنسگرایان معطوف کرده‌ایم.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha