ارزشمندترین سرمایه سازمان نوسازی مدارس اعتماد عمومی است

تهران- ایرنا- رییس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در پیامی به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس این سازمان گفت: این سازمان برخاسته از مردم، همراه مردم و در خدمت فرزندان مردم است که بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه آن را می توان اعتماد عمومی مردمی دانست.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، مهراله رخشانی‌مهر به مناسبت چهل و پنجمین سالگرد تاسیس  سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور پیامی صادر کرد.

وی در بخشی از  این پیام آورده است: ۲۸ اردیبهشت سال ۱۳۵۴ روزی است که سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به منظور احداث، توسعه، ترمیم و نوسازی ساختمان مدارس، تهیه لوازم و تجهیزات مورد نیاز آنها و نیز تعیین معیارها و استانداردهای مطلوب فضاهای آموزشی، پرورشی و ورزشی، تأسیس و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به عنوان بازوی عمرانی وزارت آموزش و پرورش عهده‌دار ساخت و تأمین فضاهای آموزشی و پرورشی در سراسر ایران اسلامی و خارج از کشور شد.

رییس سازمان نوسازی مدارس همچنین تاکید کرد: بزرگترین دارایی این سازمان، نیروی انسانی متخصص و متعهد است. روحیه جهادی و خستگی‌ناپذیر کارکنان، معماران و مهندسان این سازمان برای اعتلای میهن، منشاء دستاوردهای درخشان در نوسازی، بازسازی، مقاوم سازی، افزایش ایمنی، استانداردسازی و ارتقای چشمگیر کمّی و کیفی مدارس شده است؛ آن گونه که مدارس، مستحکم‌ترین بناهای شهرها و روستاهای کشور محسوب می شوند و همواره در ارزیابی‌های سالانه دستگاه‌های نظارتی عنوان دستگاه برتر در کیفیت اجرای پروژه‌ها را از آن خود کرده است.

رخشانی مهر در  این پیام عنوان کرد: گرچه تاسیس این سازمان در اواخر دوران پهلوی بود، اما فعالیت موّثر و بنیادی آن پس از پیروزی شکوهمند انقلاب و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی آغاز شد و به یکی از پرافتخارترین سازمان‌های تخصصی کشور ارتقا یافت. همچنین این سازمان طی سال‌ها تلاش با به دست آوردن دانش تخصصی "مقاوم‌سازی" کارنامه‌ای درخشان در خصوص ایمن‌سازی و مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی ارائه کرد؛ به طوری که موفق به دریافت جایزه بین‌المللی ساساکاوا شده است.

وی در  این پیام افزود: این مجموعه هم اکنون با رویکرد تخریب و بازسازی مدارس فرسوده؛ مکان یابی دقیق، علمی و اصولی مدارس مبتنی بر GIS با افق دید بلند مدت؛ ایمن‌سازی مدارس و ترویج و توسعه "مدیریت سبز و ایجاد فضاهای بانشاط" با هدف فرهنگ‌سازی اهمیت مسائل زیست‌محیطی، فعالیت می‌کند.

رییس سازمان نوسازی  مدارس در بخشی دیگر از  پیام نوشت: سازمانی برخاسته از مردم، همراهِ مردم و در خدمت مردم است که به لطف خداوند متعال و تلاش مدیران و کارکنانش هم‌اکنون از سرمایه ارزشمند اعتماد عموم مردم، خیرین نیکوکار و دستگاه‌های نظارتی و اثرگذار برخوردار است و به مدد این پشتوانه اجتماعی ارزشمند در نهضت مقدس مدرسه‌سازی با کمک‌های بی دریغ خیرین نیکوکار مدرسه‌ساز (حقیقی و حقوقی) درخشیده است.

رخشانی مهر تاکید کرد: با عنایت خداوند متعال، سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور، رشد مستمر شاخص‌های کمی و کیفی عمرانی را در سال‌های اخیر رقم زده که مرهون مجاهدت صادقانه کارکنان و کارشناسان متخصص و صدیق سازمان است. اکنون مردم سراسر ایران، مدرسه‌ها را حقیقتاً خانه دوم و ایمن خود و عزیزانشان می‌دانند. پایداری مدرسه‌ها در حوادثی چون زلزله و سیل، ثمره وجدان کاری، توانمندی علمی و مهندسی  و تعهد راستین مدیران و مهندسان و کارکنان این مجموعه است.

وی عنوان کرد: دستاوردهای سازمان در سال‌های اخیر، به راستی ستودنی است. کسب جایزه جهانی معتبر ساساکاوا در مقاوم‌سازی فضاهای آموزشی و نیز جوایز متعدد بین المللی در ایمنی و معماری ساختمان مدارس، گوشه‌ای از سطح کیفی سازمان تخصصی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور را نمایان ساخت.

رییس سازمان نوسازی مدارس با  اشاره به اینکه افزایش ۱۶ برابری اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای سازمان که در سال ۹۸ رقم خورد، خاطر نشان کرد: سوخت موتور محرکه سازمان برای سال جهش تولید را تامین و تضمین کرد. اکنون میدان فراخی برای جهادگران سازمان فراهم است تا با توشه‌ای وزین از تخصص و تعهد، رکوردهای کمی و کیفی مدرسه‌سازی را  ارتقاء دهند. حذف مدارس خشتی و گلی از سراسر کشور، اقدام بزرگ و برجسته‌ای بود که با همت و همدلی مدیران و مهندسان و کارکنان پرتلاش سازمان در سال ۹۸ رقم خورد. استانداردسازی سیستم گرمایشی ۵۰ هزار کلاس درس و جمع‌آوری بخاری‌های نفتی از مدارس دارای علمک گاز، برگ زرین دیگری در کارنامه سال ۹۸ سازمان نوسازی مدارس بود. تدوین و گردآوری شاخص‌های مکان‌یابی دقیق و اصولی مدارس، تحول در هویت‌بخشی به معماری مدارس، مبتنی بر معماری ایرانی اسلامی و ترویج مدیریت سبز در مدارس، موفقیت‌های بزرگی بود که در سال گذشته احراز شد تا سازمانی آماده و چابک برای تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی باشیم.

رخشانی مهر با بیان اینکه امسال با درایت رهبر معظم انقلاب اسلامی، سال «جهش تولید» نامگذاری شد، افزود: فرصت بزرگی برای سازمان است که مرزهای توانمندی، کارآمدی و بهره‌وری را درنوردد و الگوی سرآمدی سازمانی را با تکیه بر نیروی انسانی زبده و وفادار و سخت‌کوش ارائه نماید و رکوردهای والاتری را در عرصه ساخت، بهسازی، تجهیز و ارتقای مدارس کشور به ثبت برساند.

وی تاکید کرد: "جهش در مدرسه‌سازی" با "عزم و اراده نیروی انسانی" و " مشارکت فزاینده خیرین مدرسه‌ساز" سازمان تحقق خواهد یافت. جهش، حد اعلای حرکت و پویایی، به بالا بردن معیارهای کارایی و بهره وری سازمانی و تعهد مستحکم یکایک مدیران و کارشناسان و کارکنان سازمان متکی است.

رخشانی مهر در پایان اظهار داشت: مشارکت فعال و فزاینده خیرین مدرسه‌ساز که امروز به الگویی الهام‌بخش برای فعالیت‌ها و رویکردهای "مبتنی بر مردم" برای عمران و آبادانی کشور تبدیل شده است و این مهم نه فقط در گستره میهن عزیز، بلکه در برون مرزها نیز زبانزد و به عنوان نمونه‌ای موفق معرفی شده است، به مدد عملکرد خوب و موفق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بوده است و این موفقیت ارزشمند می‌طلبد که با پاسداشت سالگرد تأسیس این مجموعه، وجود ارزشمند آن و فعالیت کارکنانش را ارج نهاده و برای معرفی هر چه بیشتر و تبیین عملکردش همواره تلاش کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha