اردوی آموزشی کایت بردینگ خلیج فارس در قشم برگزار شد

قشم- ایرنا- نخستین مرحله اردوی آموزشی کایت بردینگ جامعه سیلینگ خلیج فارس برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا به میزبانی منطقه آزاد قشم برگزار شد.

مدیر ورزش و جوانان منطقه آزاد قشم روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: این اردوی آموزشی- تمرینی با هدف آماده سازی ورزشکاران کایت بردینگ جامعه سیلینگ خلیج فارس انجام گرفت.

جلیل حقگویان افزود: در این اردو که از ۲۰ اردیبهشت ماه تا امروز برپا بود، پنج سیلور آقا و سه سیلور بانو در رده سنی بزرگسالان حضور داشتند.

وی ادامه داد: مسابقات کایت بردینگ قهرمانی آسیا در پاییز سال جاری در کشور چین برگزار می‌شود و ورزشکاران ما نیز در این مسابقات حضور پیدا می‌کنند.

جزیره قشم ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد که با وزش باد در تمام طول سال و سایر شرایط مناسب، یکی از نقاط مناسب کشور برای توسعه ورزش‌های دریایی و به صورت ویژه، قایقرانی بادبانی است.

این جزیره با مساحت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال‌های ۱۳۶۹ و ۱۳۷۰ با تصمیم دولت به ۲ بخش منطقه آزاد با مساحت ۳۰۰ کیلومتر و منطقه ویژه اقتصادی با مساحت یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر تقسیم شد.

پیوند اقتصاد ملی به اقتصاد جهانی، انتقال تکنولوژی پیشرفته به منطقه، جذب سرمایه‌های خارجی، تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص و افزایش صادرات و کسب در آمدهای ارزی از جمله هدف‌های ایجاد منطقه آزاد قشم است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =