چفرین: فصول فوتبالی اروپا تا ماه آگوست به پایان خواهد رسید

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه فوتبال اروپا گفت که این نهاد در نظر دارد تا رقابت‌های لیگ قهرمانان و لیگ اروپا در فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ را تا آگوست به پایان برساند.

بدنبال شیوع ویروس کرونا، بیشتر فصول فوتبالی در اروپا از ماه مارس به حالت تعلیق درآمد و این در حالی است که چند لیگ از برنامه‌های خود برای آغاز مجدد فصول خود در هفته‌های آتی خبر دادند.

لیگ دسته اول کشورهای فرانسه و هلند مختومه اعلام شد و بوندسلیگای آلمان روز گذشته فعالیت خود را از سر گرفت و چفرین انتظار دارد دست کم ۸۰درصد لیگ‌های ملی اروپا فصول فوتبالی خود را به اتمام برسانند.

چفرین در گفت‌وگو با بی‌این اسپورتس گفت: ایده‌ای داریم اما باید منتظر تایید تاریخ‌ها از سوی کمیته اجرایی یوفا بمانیم اما می‌توانم بگویم که اگر شرایط همینطور که هست بماند، فصل فوتبالی اروپا تا آگوست تمام خواهد شد.

وی افزود: با توجه به شرایط فعلی، اطمینان دارم که می‌توانیم فصول فوتبالی اروپا از جمله رقابت‌های یوفا را به اتمام برسانیم. فکر می‌کنم اکثریت لیگ‌ها فصل خود را تمام کنند؛ لیگ‌هایی هم که این کار را نکنند، تصمیم خودشان است اما در صورت تمایل برای حضور در رقابت‌های فصل آینده یوفا، آنها می‌توانند مسابقات انتخابی را برگزار کنند. هم لیگ قهرمانان و هم لیگ اروپا هنوز مرحله یک هشتم خود را به پایان نرسانده‌اند.

باشگاه پاری‌سن‌ژرمن که به عنوان قهرمان لوشامپیونه معرفی شده است، به دیدارهای اروپایی خود چشم دوخته است.

چفرین در این خصوص گفت: پی‌اس‌جی و لیون باید برای برگزاری بازی‌ها در فرانسه تدارک ببینند در غیر این صورت باید ورزشگاه بیطرفی را انتخاب کنند. در واقع اگر باشگاهی نمی‌تواند در خاک خودی میزبان باشد، باید در زمینی بیطرف شرایط برگزاری دیدارهای خود را فراهم کند. نمی‌دانم چرا مقامات فرانسه اجازه برگزاری بازی بدون حضور تماشاگر را صادر نمی‌کنند اما باید منتظر بمانیم؛ چنین تصمیمی از حیطه اختیارات من خارج است.

یورو ۲۰۲۰ که قرار بود در ۱۲ شهر اروپا برگزار شود، یک سال به تعویق افتاده است و چفرین در این بازه نیز گفت: با ۹ شهر مکاتبات و مذاکراتی داشتیم و همه چیز هماهنگ شده است. با سه شهر مشکلاتی داریم؛ ایده کلی برگزاری بازی‌ها در ۱۲ شهر است اما اگر چنین کاری مقدور نباشد، آماده‌ایم تا رقابت ها را در ۱۰، ۹ و یا حتی هشت شهر برگزار کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha