مدرسه مجازی «بیا بیاموزیم» افتتاح شد

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹، ۱۵:۳۷
کد خبر: 83790656
مدرسه مجازی «بیا بیاموزیم» افتتاح شد

تهران- ایرنا- مدرسه مجازی ویژه دانش آموزان استان هرمزگان با عنوان «بیا بیاموزیم» در قالب طرح یاوری فرهنگی دانش آموزان پایه ۱۰، ۱۱ و ۱۲ در دوران کرونا افتتاح شد.

جامعه یاوری فرهنگی با سابقه ۳۷ سال فعالیت در حوزه مدرسه سازی و با نزدیک به هزار مدرسه در ۲۳ استان کشور فعالیت می کند که از هشت سال پیش و با اجرای طرح با من بخوان، کارگاه های آموزشی برای معلمان، تهیه و تولید کتاب های پیش دبستان باران و تولید حین آموزش در عمل فعالیت حرفه ای خود در حوزه مدرسه یاری را هم شروع کرد.

جامعه یاوری فرهنگی با توجه به نیاز آموزش از راه دور و توسعه عدالت آموزشی از سال ۱۳۹۶ مدرسه مجازی بیا بیاموزیم را احداث و امروز با ارائه بیش از ۵۵۰ فیلم آموزشی مربوط به ۳۰ درصد پایانی کتاب های درسی متوسطه دوم در تمام رشته ها یکی دیگر از شاخه های متنوع مدرسه بیا بیاموزیم را وارد مرحله ی تازه ایی کرده است.

این مدرسه مجازی امروز - یکشنبه - با حضور تعدادی از اعضای هیأت امنای جامعه یاوری فرهنگی افتتاح شد که برای تمامی دانش آموزان با نشانی اینترنتی https://school.yavari.ir قابل دستیابی است.

از اهداف این مدرسه مجازی می توان به ایجاد عدالت آموزشی از طریق ارائه خدمات آموزشی آنلاین در سراسر کشور، تاکید بر تولید محتوای اصیل و فاخر فارسی، اصرار بر حقوق تولیدکنندگان محتوا از طریق اشاره پیوسته به منابع معتبری که در تنظیم گزارشات و مقالات و تحقیقات مورد استفاده قرار می‌گیرند و تلاش برای ترویج فرهنگ ایجاد محتوا و نوآوری همچنین ارائه خدمات آموزشی با بهترین کیفیت قابل دستیابی و حداقل هزینه ممکن اشاره کرد.

در این مراسم، علی راد یکی از اعضای جامعه یاوری گفت: امروز در حوزه مدرسه یاری، اتفاق مثبتی رخ داد چرا که مدرسه رفتن فقط آموزش محسوب نمی شود بلکه محتوا و درون مدرسه هم اهمیت دارد و فرد را برای هر کشور و مملکتی می سازد.

وی با بیان این که در این طرح سعی کردیم داخل مدرسه هم تاثیرگذار باشیم، اظهار داشت: این مدرسه بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و بر مبنای عدالت آموزشی فعال شده است تا دانش آموزان از کیفیت مناسب مطالب بهره مند شوند.

عضو جامعه یاوری خاطرنشان کرد: آموزش در این چند سال اخیر به شدت مورد توجه قرار گرفت و با توجه به پیشرفت تکنولوژی، ‌آموزش از راه دور در کانون توجه جامعه یاوری فرهنگی گنجانده شد و طرح بیا بیاموزیم در این جامعه شکل گرفت.

راد یادآور شد: این روزها با طرحی از فضای امروز دوران کرونا و شرایط خاصی که برای همه مردم دنیا پیش آمده مواجه هستیم؛ بنابراین بخش های پایانی کتاب های درسی در پایه دهم تا دوازدهم را که سال سرنوشت ساز دانش آموزان است به شیوه های مدرن فراهم کردیم.

مدرسه فقط حضوری نیست

به گزارش ایرنا، بیا بیاموزیم بر این باور است که سالیان سال است مهرماه زمان آغاز مدارس بوده و خرداد وقت امتحانات، تیر و مرداد بحبوحه کنکور و سال‌های نهم، دهم، یازدهم و دوازدهم همیشه سال‌هایی تعیین کننده در دوران تحصیلی بوده‌اند.

کرونا مدارس را تعطیل کرده اما آموزش تعطیل نیست و ادامه دارد، امتحانات نهایی و کنکور هم برقرار است. آموزش و پرورش و مدارس خود تمهیداتی برای سپری کردن این دوران اندیشیده‌اند اما امکانات مدارس همه جای ایران پاسخگوی برگزاری کلاس‌های آنلاین نیست. جامعه یاوری فرهنگی که چندین سال است پشتیبان و یاور دانش‌آموزان بوده و از محدودیت‌ها و کمبود امکانات برخی از مناطق کشور آگاه است این بار نیز تمام قد آماده است که نقش خود را ایفا کند.

ایجاد اعتماد در دانش آموزان

در ادامه این مراسم‌ رضا درمان، عضو هیأت امنای جامعه یاوری گفت: طرح بیا بیاموزیم یک سابقه ۲ ساله دارد و اصلی ترین عنصر آن پنج هزار دقیقه فیلم آموزشی نیست؛ عناصری که جامعه یاوری فرهنگی در کنار همکاران آموزش و پرورش در استان هرمزگان به عنوان محور این طرح ایجاد کرد ۲ سال زمان برد و همان ایجاد حس اعتماد و اطمینان در دانش آموزان بود.

وی با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد هم می توانند در امر آموزش اثرگذار باشند، تاکید کرد: طرح یاد شده مجموعه ای از همدلی و نوعی از عشق ورزیدن به دانش آموزان این مملکت با همراهی معلمان آموزش وپرورش است.

عضو هیأت امنای جامعه یاوری ابراز امیدواری کرد که فرصت ادامه این طرح وجود داشته باشد و بیش از گذشته در خدمت دانش آموزان قرار گیرد و از فناوری در رساندن این پیام به دانش آموزان استفاده شود.

پوشش ۴۰۰ هزار دانش آموز
در بخش دیگری از این مراسم موسی دادی زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان اظهار داشت: سال تحصیلی گذشته تعداد قبولی دانش آموزان هرمزگان در دانشگاه های پزشکی کشور ۲ برابر شد و قبولی در سایر رشته های دانشگاهی افزایش یافت؛ رتبه هرمزگان از بیست و سوم به شانزدهم در میزان قبولی در دانشگاه رساند.

وی ادامه داد: جامعه یاوری فرهنگی پا به پای استان هرمزگان برای ایجاد مدرسه پا به دور افتاده ترین روستاهای استان هرمزگان گذاشتند؛ این مدرسه مجازی به گستره استان هرمزگان حدود ۴۰۰ هزار دانش آموز را در پایه ها و رشته های مختلف در خود جای می دهد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان هرمزگان همچنین گفت: دانش آموزان از طریق آموزش های مجازی مورد آموزش قرار می گیرند و تعلیم و تربیت شان در فضای مجازی صورت می گیرد، وجود این مدرسه و مدارسی از این دست لازم تر از گذشته به نظر می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha