۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۶
کد خبرنگار: 2202
کد خبر: 83790626
۰ نفر

برچسب‌ها

میراث فرهنگی از پیشران‌های توسعه است

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی در پیامی به مناسبت هفته میراث فرهنگی گفت: میراث فرهنگی و گردشگری یکی از پیشران‌های توسعه محسوب می‌شود.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی استانداری خراسان جنوبی در پیام محمدصادق معتمدیان آمده است: آثار به جا مانده از قلب تاریخ، میراث گران‌بهایی است که بیانگر هویت، عظمت و شکوه کشورها است، علم، اندیشه، هنر، تمدن و پیشرفت پیشینیان، چراغ راه مردمی است که با تکیه بر اصالت خویش، فرهنگ تاریخی را حفظ و بر حکمت‌ها ارزش می‌نهد.

وی افزود: انسان با تفکر در زندگی گذشتگان و آثار به جای مانده از آنان می‌تواند راه‌های موثر و بهتری را برای زندگی خویش انتخاب کند، نتایج این سیر، نه تنها از لحاظ فردی، بلکه در جنبه‌های اجتماعی زندگی نیز متجلی است، زیرا اندیشه در زندگی پیشینیان و استفاده از تجربه تاریخ، ما را از تکرار بسیاری از تجربه‌ها بی نیاز می‌کند.

استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: میراث فرهنگی و گردشگری، یکی از پیشران‌های توسعه محسوب می‌شود که بیش از ۹۰۰ اثر ملی و ۶۰ اثر طبیعی به ثبت رسیده و آثاری همچون مجموعه باغ و عمارت اکبریه بیرجند، بیابان لوت و مجموعه قنوات بلده فردوس که ثبت جهانی شده‌اند، به عنوان داشته‌های ارزشمند استان خراسان جنوبی در حوزه میراث فرهنگی، گواهی بر این مدعا است.

وی گفت: وجود پدران علم، دانشمندان و فرهیختگان بنام، سرمایه‌های بزرگ فرهنگی استان خراسان جنوبی و کشور محسوب می‌شود که از این میراث ارزشمند نیز نباید غافل شد و باید برای معرفی آن به نسل‌های آینده همت گماشت.

معتمدیان افزود: اینجانب ضمن گرامیداشت ۲۸ اردیبهشت «روز جهانی موزه و میراث فرهنگی»، آغاز هفته میراث فرهنگی را به تمامی کارکنان و فعالان حوزه میراث فرهنگی در استان خراسان جنوبی تبریک عرض نموده، آرزومندم در حفظ، صیانت و معرفی هرچه بهتر تاریخ گذشته آثار باستانی و میراث فرهنگی این مرز و بوم به مردم بیش از پیش موفق و مؤید باشید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 4 =

سرخط اخبار استان‌ها