خیران شیرازی روح زندگی را در کالبد شهر دمیدند

شیراز- ایرنا- کمک‌های خیرخواهانه و نیک‌اندیشانه خیران در عرصه‌های مختلف و با عناوین گوناگون برای یاری‌رسانی به نیازمندان در شرایط اقتصادی ناگوار ناشی از کرونا هر روز بیش از روز گذشته روح زندگی را در کالبد شهر شیراز می‌دمد.

نایب رییس مجمع خیرین شهرساز وفرهنگ‌ساز شیراز، یکشنبه با اشاره به توزیع بسته‌های حمایتی واقلام ضدعفونی‌کننده به ارزش ۶ میلیارد و ۴۲میلیون ریال اظهار داشت: افزون برتوزیع اقلام یادشده با مشارکت نیروهای جهادی، مراکز در معرض آسیب جدی کرونا به دلیل کثرت مراجعات مردمی، ضدعفونی و گندزدایی شد تا گام موثری به‌منظور مبارزه با کرونا و کاهش آسیب‌های ناشی از آن برداشته شود.

داریوش نویدگویی ادامه داد:کمک‌های یکی از خیران شیراز،‌ حسین جوکار نیز در ۲۱ نقطه شهری شامل محلات کمتربرخوردار این شهر همچون مهدی‌آباد، حجت‌آباد، ۳۵ متری طلاییه، شهرک برق سامان، کوشک میدان، دهپیاله، سلطان‌آباد، کوزه‌گری، سنگ سیاه، دروازه کازرون، آستانه، اکبرآباد، قلعه شاهزاده بیگم، دوکوهک، روستاهای کهمره سرخی، کُرونی، کیان‌آباد، شاپورجان، گچی و محمودآباد توزیع شده است.

وی همچنین با اشاره به خدمات ارزنده دیگر خیران در ماه مبارک رمضان گفت: با همت مجمع خیرین شهرساز و فرهنگ ساز شیراز، خیریه نیکوکاری مفید تهران بیش از ۲۰۰ میلیون ریال گوشت گرم در قالب۲۱۱ بسته برای موسسه‌های خیریه‌ شیراز ارسال کرد تا بین ایتام توزیع شود.

او بیان کرد: علاوه بر این در قالب کمک‌های معیشتی، ۱۰۰ بسته ارزاق نیز به ارزش ۱۲۰ میلیون ریال به سرای فرهنگ‌ مهربانی شماره سه شیراز اهدا شده است.

نویدگویی، با بیان اینکه خیران امید را سر سفره نیازمندان برده اند، افزود: سایر کمک‌ها در زمینه نیازهای بهداشتی نظیر ماسک و مواد ضدعفونی کننده دست، تحویل اداره‌های راهداری فارس داده شد که در بین رانندگان فعال دربخش‌های حمل ونقل توزیع شده است.

اقدام نیک‌خواهانه فرهنگیان به دانش‌آموزان نیازمند رسید 

همچنین اداره کل آموزش و پرورش فارس، امروز (بیست و هشتم اردیبهشت ۹۹) با توزیع یک هزار بسته نیکوکاری بین دانش‌آموزان بی‌بضاعت شیرازی، گامی در راه خیر برداشت.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در آیینی که صبح یکشنبه به همین مناسبت برگزار شد،‌ اظهار داشت: این کمک‌ها به همت جمعی از فرهنگیان خیر و بسیج دانش‌آموزی آموزش و پرورش ناحیه ۴ شیراز تهیه شده است.

فرهاد اسماعیلی با بیان اینکه مردم با کمک‌های مومنانه در بحران‌ها به دنیا نشان دادند که فلسفه و نگاه به زندگی در کشور ما با دیگر نقاط جهان متفاوت است، گفت: مردم ما با وجود تحریم ها، با روحیه همدلی نجات‌بخش کشورهای بحران‌زده بوده‌اند و همین موضوع باعث قدرتمندی و سربلندی ایران است.

وی همچنین به فعالیت‌های فرهنگیان در عرصه تولید ماسک، گان (لباس ویژه بیمارستان) و مواد ضدعفونی‌کننده اشاره و بیان کرد: فرهنگیان از روزهای نخست در کنار تدریس مجازی در حوزه‌های یاری‌رسانی به اقشار جامعه فعال شدند و با این اقدامات توانمندی‌های خود را ثابت کردند.

کارگران بیکار از کمک‌های خیران بهره‌مند شدند

در همین روز (یکشنبه) در نقطه دیگری از شهر شیراز ۲ هزار بسته کمک‌های معیشتی برای خانواده‌هایی که شغلشان را بر اثر شیوع بیماری کرونا از دست داده‌اند، توزیع شد.

مدیر خیریه عطر یاس نبوی در گفت ‌و گو با ایرنا در باره این کمک‌ها اظهار داشت: این اقلام به دست زنان سرپرست خانوار و کارگران صنایع کوچک رسید که در این ایام درآمد خود را از دست داده‌اند.

عباس عسکری درباره شناسایی این افراد گفت: با کمک بهزیستی و نیز از طریق مددکاران خیریه از ۳۰ روز پیش تاکنون اقدام به شناسایی خانواده‌های نیازمند کردیم که در نهایت بین ۲ هزار خانواده بسته‌هایی به ارزش سه میلیون ریال شامل برنج، روغن، گوشت، حبوبات، مرغ و مواد بهداشتی توسط تیم جهادی خیریه عطر یاس نبوی توزیع شد.

تا امروز (بیست و هشتم اردیبهشت ۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، یک هزار و ۸۰۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شده‌اند و مجموع بیماران کرونا در کشور به ۱۲۰ هزار و ۱۹۸ نفر رسید. در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۱ بیمار مبتلا به کرونا جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۹۸۸ نفر رسید.

بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و چهار بیمارستان شهید چمران، شهید فقیهی ، نمازی و شهید بهشتی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می‌دهند، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت‌الله دستغیب شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =