۴۴ واحد آجرپزی در شهرستان ارومیه گازسوز شد

ارومیه-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ارومیه گفت: ۴۴ واحدهای آجرپزی در این شهرستان برای جلوگیری از آلودگی هوا، گازسوز شده است.

 مختار خانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای جلوگیری از آلودگی هوای شهر ارومیه و با پیگیری مصوبات کارگروه مخاطرات زیست محیطی و الزام استفاده واحدهای صنعتی از انرژی‌های پاک، تمامی واحدهای آجرپزی شهرستان ارومیه مستقر در جاده نازلو، شهرک آجر، جاده انهر، قره آغاچ و روستای دیدان مجهز به سیستم گازسوز شده است.

وی بیان کرد: ۲ واحد آجرپزی مستقر در جاده انهر بالاتر از روستای «لور بالاجوق» به علت نبود امکان لوله‌کشی گاز در حال حاضر از این سیستم بهره‌مند نیستند.

وی اضافه کرد: سوخت ۴۴ واحد آجرپزی در ارومیه پیش‌تر نفت گاز بود که باعث افزایش تولید منوکسیدکربن و آلودگی هوای شهر می‌شد.

وی اظهار داشت: این واحدها به صورت دوره‌ای هر سه ماه پایش می‌شوند و تاکنون ۴۴ بازدید و پایش از آنها انجام شده و حتی برای واحدهایی که دی اکسید گوگرد آنها بیش از حدمجاز بوده اخطاریه هایی صادر شده است.

به گزارش ایرنا پایش واحدهای صنعتی و تولیدی شهرستان ارومیه سالانه در چندین دوره از طرف اداره محیط زیست انجام می شود؛ نمونه برداری ها در ارومیه از حدود ۲۸۰ تا ۳۰۰ واحد اعم از تصفیه خانه، بیمارستانها، واحدهای آجرپزی، تولید آسفالت و ایزوگام، پتروشیمی، سیمان، بازیافت کاغذ، بازیافت آهن آلات و آهک پزی انجام و در صورت نیاز اخطارهای لازم به صاحبان صنایع صادر می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =