استاندار سمنان: تصمیم‌گیری‌ها به سود جهش تولید تغییر کند

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان گفت: شعار سال یعنی جهش تولید نشان از نیاز به تغییر نگرش جدی در نظام تصمیم‌گیری کشور به نفع اقتصاد و برای بهبود فضای کسب و کار و توسعه اقتصادی دارد.

علیرضا آشناگر روز یکشنبه در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوص استان در اتاق بازرگانی سمنان، افزود: عبور از شرایط کنونی و رفع موانع رشد اقتصادی در کشور نیازمند الزاماتی است که با همکاری و هماهنگی در حاکمیت و مشارکت بخش خصوصی محقق می‌شود.

وی بیان کرد: تحقق شعار سال یعنی جهش تولید به تغییر نگرش جدی در نظام تصمیم‌گیری کشور به نفع اقتصاد و بهبود فضای کسب و کار و توسعه اقتصادی نیازمند است.

استاندار سمنان ادامه داد: اصلاح و بازنگری قوانین، تعدیل نظارت‌ها و حمایت از بخش خصوصی از جمله الزامات برای محقق شدن جهش تولید است.

وی به انبوه قوانین بخش اقتصادی در کشور اشاره و تاکید کرد: قوانین دست و پاگیر بازنگری شود و متناسب با شرایط کنونی تغییر کند.

آشناگر، تعدیل نظارت‌ها را از دیگر الزامات برای تحقق شعار سال برشمرد و افزود: فضا و مسیر باید به منظور فعالیت بخش خصوصی آماده باشد، نظارت‌های غیرضروری و متعدد با شعار سال و سرعت‌بخشیدن به تولید هم‌خوانی ندارد.

استاندار سمنان با تاکید بر اینکه حساسیت برای جلوگیری از شکل‌گیری فساد لازم است، بیان کرد: ایجاد سرعت‌گیر در مسیر فعالیت اقتصادی بخش خصوصی به نفع اقتصاد کشور نیست.

وی با اشاره به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: جهش تولید یک راهبرد برای مسوولان و همکاری مردم و فعالان حوزه‌های مختلف برای گام برداشتن در این مسیر است.

آشناگر به وجود مشکلات در سال های گذشته و تشدید آن‌ در زمان کنونی اشاره و اضافه کرد: اقتصاد کشور تحت تاثیر مولفه‌های مختلف از جمله تحریم‌ها و اعمال فشارهای فزاینده از سوی آمریکا، شیوع کرونا و نیز کاهش تولید و فروش نفت و افت قیمت آن است.

به گفته وی، ایران به دلیل تحریم‌ها کمترین وابستگی را به اقتصاد جهانی دارد اما بی‌تاثیر از رکود در این بازار نیست.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا بر تجارت جهانی و اقتصاد ایران تاثیرگذار بود، خاطرنشان کرد: برخی از این محدودیت‌ها متاثر از این مساله نبود، بنابراین نیاز است روابط خارجی ایران به منظور عملیاتی شدن شعار جهش تولید به نفع تولیدکنندگان داخل تنظیم و برنامه‌ریزی شود.

استاندار سمنان یادآور شد: کشور دارای ثروت‌های عظیم خدادادی است که با بهره‌گیری از این قابلیت‌ها می‌تواند از گردنه مشکلات کنونی عبور کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha