روز جهانی قدس فرصت اتحاد جهان اسلام برای دفاع از فلسطین است

اسلام‌آباد - ایرنا - رییس اپوزیسیون در مجلس سنای پاکستان که از سیاستمداران نام آشنای این کشور است، با تمجید از ابتکار تاریخی حضرت امام خمینی (ه) در احیای مسئله فلسطین، تاکید کرد: روز جهانی قدس فرصت مجدد برای تقویت اتحاد میان جهان اسلام در دفاع از آرمان‌های مردم فلسطین و تقبیح رژیم صهیونیستی است.

سناتور "راجا ظفر الحق" روز یکشنبه طی گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در اسلام‌آباد گفت: فلسطین مهم‌ترین دغدغه در جهان اسلام است که نیاز به توجه فوری به ویژه از سوی جامعه بین‌الملل دارد.

وی اظهار داشت: اوضاع سرزمین‌های اشغالی فلسطین بارزترین نوع تهاجم و اقدامات ضدبشری رژیم صهیونیستی علیه این ملت مظلوم است و باعث شده تا صهیونیست‌ها همچنان بیت المقدس قبله اول مسلمین جهان را تحت اشغال خود نگه دارند.

رهبر ارشد حزب مسلم لیگ نواز با انتقاد از سکوت برخی از حاکمان مسلمان در قبال مسئله فلسطین افزود: این یک چالش برای جهان اسلام است در عین حال سازمان همکاری اسلامی دچار شکاف و دودستگی شده و فاقد حس جهت‌گیری برای حفظ منافع ملت فلسطین است.

سناتور ظفرالحق با تمجید از نقش جمهوری اسلامی ایران در زنده نگه داشتن موضوع فلسطین و ابتکار بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در برگزاری جمعه آخر ماه رمضان به عنوان روز جهانی قدس، تاکید کرد: نقش ارزنده امام خمینی (ره) باعث احیای مسئله فلسطین‌ و آزادی قدس شده است.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره از آرمان‌ها و مقاومت مردم فلسطین پشتیبانی کرده و در این راه حاضر به پذیرش فشارهای بین المللی نشده است.

رییس اپوزیسیون در مجلس سنای پاکستان افزود: امروز ما شاهد توطئه برخی از کشورهای غربی برای تضعیف جهان اسلام هستیم درحالی که ملت اسلامی باید از فرصت روز جهانی قدس برای دفاع از فلسطین و حقوق مسلمانان استفاده کند.

وی با تاکید بر تقویت وحدت جهان اسلام برای دفاع از فلسطین، از جامعه بین الملل خواست تا برای کمک به حل مسائل فلسطین و کشمیر ورود کرده و نقش اساسی ایفا کند.

سناتور راجا ظفر الحق، الحاق سرزمین‌های اشغالی توسط رژیم صهیونیستی را به شدت محکوم کرد و گفت: زمان اقدامات عملی جامعه جهانی نه صرفاً بیانیه، فرارسیده و باید گامی برداشته شود تا به صهیونیست‌ها اجازه غارت حقوق مردم فلسطین داده نشود.

وی تاکید کرد: فلسطین ریشه محکمی میان مردم پاکستان دارد و ما همواره با صدای قوی تهاجم و اشغالگری‌های رژیم صهیونیستی را محکوم و به پشتیبانی از مردم فلسطین ادامه می‌دهیم. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha