۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۷
کد خبرنگار: 757
کد خبر: 83790333
۰ نفر

برچسب‌ها

مالزی ششمین مقصد سرمایه گذاران چینی است

تهران – ایرنا – منابع خبری گزارش دادند: مالزی برای دومین سال پیاپی جایگاه خود به عنوان ششمین مقصد ترجیحی سرمایه داران و خریداران چینی در حوزه املاک و مستغلات را حفظ کرده است.

 گزارش روز یکشنبه رسانه های آسیایی حاکی است:، تازه ترین آمار درباره انتخاب‌های مورد ترجیح خریداران چینی در سال گذشته میلادی حاکی است که مالزی برای سرمایه گذاران چینی‌ در حوزه املاک جذاب‌تر از انگلیس (رتبه هفتم) ، ویتنام (رتبه هشتم) و سنگاپور (رتبه ۱۱) بوده است.

جرج چمیل مدیر اجرایی شرکت "جوای ایکی" (Juwai IQI) مستقر در کوالالامپور اعلام کرد: این آمار بر اساس خرید املاک و مستغلات در بیش از ۹۰ کشور جهان از بین بیش از ۳.۳ میلیون نفر بازدید کننده چینی در ماه استوار است.

وی افزود: مالزی با داشتن استانداردهای قابل قبول زندگی ، امکانات پزشکی و موسسات آموزشی همیشه یکی از انتخابها و گزینه های چینی‌ها برای سرمایه‌گذاری بوده است.

چمیل خاطرنشان کرد که برنامه موسوم به "مالزی خانه دوم من" نیز موجب جذابیت بیشتر  این کشور جنوب شرق آسیا برای سرمایه گذاران و خریداران خارجی شده است.

در سال ۲۰۱۸ میلادی میانگین قیمت خانه در مالزی حدود ۴۱۷ هزار رینگیت (۱۰۰ هزار دلار) بود که در مقایسه با سایر کشورهای آسیایی و مناطق دیگر قیمت های مناسبی برای سرمایه گذاران محسوب میشود. آمار نشان میدهد که خرید املاک مسکونی توسط چینی‌ها در مالزی در سال ۲۰۱۹ در مقایسه با سال پیش از آن بیش از ۴۰ درصد افزایش داشته است.

طبق گزارشهای رسانه ای، پنج مقصد اول سرمایه داران و خریداران چینی  برای خرید املاک به ترتیب شامل کشورهای تایلند ، استرالیا ، ژاپن ، آمریکا و کانادا است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =