۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۵۳
کد خبرنگار: 2065
کد خبر: 83790319
۰ نفر

برچسب‌ها

مشکلات شبکه فاضلاب مسکن مهر قوچان برطرف شد

مشهد- ایرنا- فرماندار قوچان گفت: مشکلات شبکه فاضلاب مسکن مهر قوچان با اتصال به خط انتقال شبکه فاضلاب شهری برطرف شده است.

هادی رجایی نیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال ۹۶ به دلیل نشست برخی چاه‌های فاضلاب منازل مسکن مهر این شهرستان شاهد نشست خانه‌ها و خروج خانواده‌ها از منازل بودیم که منجر به اسکان اضطراری آنها در خانه‌های استیجاری در سطح شهر شد.

وی با اشاره به پیگیری‌های انجام‌شده برای رفع مشکلات ساکنان مسکن مهر ادامه داد: تاکنون ۱۶ میلیارد ریال اعتبار از طریق اداره کل راه و شهرسازی به شرکت آب و فاضلاب استان تخصیص پیدا کرده است و شبکه جمع‌آوری فاضلاب مسکن مهر به اتمام رسید و اتصال آن به خط انتقال شبکه فاضلاب شهری قوچان صورت گرفت.

فرماندار قوچان گفت: با رایزنی‌های انجام ‌شده در معاونت عمرانی استانداری خراسان رضوی ۲۳ میلیارد ریال اعتبار مصوب شد تا خریداری پکیج تصفیه‌خانه شهر قوچان آغاز شود و ظرف حداکثر  چهار ماه آینده تمام مجموعه مسکن مهر به تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب اتصال پیدا کند.

رجایی نیا افزود: برای رفع مشکل ۳۱ خانوار ساکن در خانه های استیجاری سطح شهر به دلیل نشست زمین منازلشان در مسکن مهر نیز راهکاری کوتاه‌مدت برنامه‌ریزی‌شده و حداکثر ظرف یک ماه آینده این خانواده‌ها می‌توانند به منازل خود بازگردند.

ساخت مسکن مهر قوچان از سال ۸۹ به‌صورت رسمی با محوطه‌سازی و ساخت هزار و ۶۵۰ واحد در ابتدای جاده قوچان - باجگیران آغاز شد که تاکنون حدود ۵۵۰ خانوار در آن ساکن هستند.

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در فاصله ۱۳۷ کیلومتری شمال غربی مشهد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =