پرونده قتلی که پس از ۹ سال با سازش بسته شد

کرمانشاه- ایرنا- پرونده قتلی که ۹ سال پیش در کرمانشاه رخ داده بود، باتلاش شورای حل اختلاف، ریش‌سفیدان و گذشت اولیای دَم از حق قصاص، به صلح و سازش ختم شد. 

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی شوراهای حل اختلاف کرمانشاه، معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس شوراهای حل اختلاف استان با اعلام این خبر گفت: در سال ۱۳۹۰ در پی یک درگیری و مشاجره خانوادگی در یکی از روستاهای شهرستان کرمانشاه، شخصی از این خانواده با خانواده مقتول در راه روستا درگیر شده که متاسفانه این درگیری منجر به فوت یکی از اعضای خانواده می شود.
جبار تجری افزود: در پی آگاهی نیروی انتظامی فرد قاتل دستگیر و مراحل اولیه پرونده انجام و پرونده در دادسرای شهرستان تشکیل شد که در نهایت صدور رای قصاص را به دنبال داشت.

وی ادامه داد: با درخواست خانواده قاتل و دستور دادستان کرمانشاه پرونده در سال ۱۳۹۷ به ستاد تالیف قلوب شوراهای حل اختلاف ارجاع و با تلاش شبانه روزی همکاران این مجموعه رضایت خانواده مقتول اخذ و فرد محکوم نیز از زندان آزاد شد و به آغوش خانواده بازگشت.

به گزارش ایرنا، باتلاش مسوولان قضایی، بزرگان و ریش سفیدان استان در سال ۱۳۹۸ بیش از پنج هزار پرونده دادگستری منجر به صلح شد که در این بین ۴۵ فقره پرونده قتل بوده است.

سال گذشته همچنین ۱۸ هزار و ۷۴۷ پرونده هم در شورای حل اختلاف به صلح و سازش رسیده است.

اخبار مرتبط