۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۲
کد خبرنگار: 2219
کد خبر: 83790282
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

برداشت گندم و جو در ایذه آغاز شد

اهواز - ایرنا - مدیر اداره جهاد کشاورزی شهرستان ایذه گفت: برداشت گندم و جو از مزارع زیر کشت این شهرستان آغاز شد.

مصطفی هنرمندیان روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: شهرستان ایذه ۲۳ هزار هکتار زمین زیر کشت گندم دارد که برداشت محصول آنها از هفته جاری آغاز شده و تا پایان خرداد ادامه دارد.

وی افرود: پیش‌بینی می‌شود که تا پایان برداشت در حدود ۴۰ هزار تن گندم از مزارع این شهرستان برداشت شود که از این مقدار بین ۲۸ تا ۳۰ هزار تن از این مقدار تحویل مراکز خرید دولتی شود.

مدیر اداره جهاد کشاورزی ایذه گفت: سه سیلو در بخش دهدز، سوسن و دهستان پیان و 2 سیلو در ایذه کار تحویل محصول برداشت شده را انجام می‌دهند.

هنرمندیان با اشاره به تامین ۱۵ دستگاه کمباین برای برداشت محصولات شهرستان ادامه داد: باتوجه به اینکه در روزهای آغازین برداشت در شهرستان قرار داریم، در مدت برداشت شاهد افزایش کمباین‌ها خواهیم بود تا به کار برداشت سرعت ببخشند.

وی افزود: کارشناسان جهاد کشاورزی با چند گروه کنترل افت و ضایعات، عملکرد کمباین‌ها را از نظر برداشت اصولی و فنی در روزهای تعطیل و غیرتعطیل زیر نظر دارند.

دبیر شورای کشاورزی ایذه مهمترین ارقام کشت شده گندم را در شهرستان ایذه ، چمران، چمران2، دهدشت، کریم و بارج دانست و گفت: سال گذشته ۲۲ هزار تن گندم توسط تعاونی روستایی و نمایندگی غله در ایذه خریداری شد.

وی در ادامه از شروع برداشت جو در این شهرستان خبر داد و بیان کرد: در ایذه حدود ۲۲ هزار هکتار از زمین های کشاورزی به کشت جو اختصاص یافته که پیش بینی می‌شود حدود ۲۲ هزار تن محصول از آنها برداشت شود.

هنرمندیان گفت: به دلیل اینکه ایذه از قطب‌های دامداری خوزستان است، بیشتر این محصول به مصرف دامی این شهرستان می رسد اما دولت آمادگی لازم برای خرید جو تولیدی کشاورزان را نیز دارد.

شهرستان ایذه با ۵۳ هزار هکتار زمین زیر کشت با محصولات جو، گندم، کلزا و حبوبات به عنوان یکی از مراکز و  قطبهای کشاورزی خوزستان ، در ۱۸۳ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =