۱۴۳ طرح ارتباطی در کهگیلویه وبویراحمد بهره برداری شد

یاسوج - ایرنا - مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۱۴۳ پروژه ارتباطی با اعتباری بالغ بر ۹۳۸ میلیارد ریال در سال ۱۳۹۸ در استان به بهره برداری رسید.

جواد غلامپور روز یکشنبه در دیدار شورای مدیران فاوای استان با استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهارداشت: از این تعداد ۴۷ ایستگاه تلفن همراه و ۱۱ ایستگاه جدید به تکنولوژی نسل‌های نوین ارتباطی مجهز و احداث شده است.

وی بیان کرد: در این راستا نیز ۸۲ ایستگاه از شبکه مخابراتی به شبکه اپراتور اول انتقال ، ۲ مرکز مخابراتی ارتقا یافته و یک پروژه فیبرنوری به بهره برداری رسیده است.

غلامپور تصریح کرد: ۳۸ پروژه ارتباطی با اعتبار بالغ بر ۴۱۵ میلیارد ریال تا هفته دولت  به بهره­ برداری خواهد رسید.

رئیس شورای مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان با اشاره به پوشش جاده ای استان گفت: در حال حاضر ۹۹۹ کیلومتر از جاده­‌های استان تحت پوشش تلفن همراه قرار دارند.

غلامپور افزود: همچنین ۹۸ درصد خانوارهای روستایی استان، دارای حداقل یک سرویس ارتباطی (تلفن ثابت، تلفن همراه، و اینترنت) نیز هستند.

 استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار از تلاش‌ شبانه روز روزی ضمن تبریک روز جهانی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان در انتخابات مجلس شورای اسلامی که ۹۹ درصد از شعب بصورت آنلاین بوده تقدیر کرد.

حسین کلانتری اظهارداشت: در انتخابات در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات، مخابرات، زیرساخت، پست بانک، پست و پوشش شبکه‌های تلفن همراه و اینترنتی کارهای بزرگی انجام گرفت.

وی با تأکید بر اثرگذاری استفاده از تلفن ثابت بجای تلفن همراه در کاهش هزینه های مصرفی مردم افزود: شرکت مخابرات ایران به عنوان متولی اجرایی امر با استفاده از ظرفیت تبلیغاتی رسانه های مختلف، مردم را به این مهم دعوت کند.

کلانتری از وزیر پرتلاش و موفق ارتباطات و فناوری اطلاعات که موجبات تحول در حوزه فاوای کشور واستان را فراهم کرده است تقدیر کرد.

 استاندار خواستار توسعه بیشتر توسعه اقتصاد دیجیتال  و فعالیت بیشتر برای توسعه کسب و کارهای نوپا حوزه  فاوا با کمک پارک علم و فناوری ، دانشگاه ها، سازمان صنعت، معدن و تجارت و شرکت شهرک های صنعتی استان شد .

کلانتری تصریح کرد: رفع مشکلات رینگ ارتباطی برخی شهرستان های در اولویت باشد.


 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha