۸۰۰۰ پرس غذای گرم بین نیازمندان میاندوآب توزیع شد

مهاباد- ایرنا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) میاندوآب گفت: همزمان با اجرای طرح اطعام مهدوی، هشت هزار پرس غذای گرم بین نیازمندان این شهرستان توزیع شد.

رسول بخشی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد غذای گرم به ارزش هر پرس ۲۰۰ هزار ریال از زمان آغاز اجرای این طرح تا روز ۲۱ ماه رمضان در تمام مناطق محروم این شهرستان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه همچنین برای ‌هزار و ۵۰۰ خانوار پشت نوبتی (خانوارهای در حال انتظار برای عضویت کمیته ‌امداد) نیز این غذای گرم توزیع شد، افزود: در ماه مبارک رمضان امسال علاوه بر توزیع سبد کالا و بسته‌های معیشتی، با راه‌اندازی آشپزخانه «مهدوی» در قالب طرح اطعام مهدوی، افطاری برای مددجویان تحت پوشش و نیازمندان تدارک دیده شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی ایستگاه نذری در محل آشپزخانه «مهدوی» در سالروز شهادت امیرالمومنین (ع)، گفت: در این راستا نیز هزار و ۵۰۰ پرس سوپ نذری بین اقشار مختلف مردم توزیع شد.

مدیر کمیته‌امداد امام خمینی(ره) میاندوآب بیان کرد: همچنین با کمک‌های جمع‌آوری شده از سوی خیران، ۶۰۰ سبدکالا توسط ستاد خیران این نهاد و چهار هزار بسته نیز توسط کمیته ‌امداد و مراکز نیکوکاری این شهرستان به ارزش هر بسته ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال بین خانوارهای مددجوی زیرپوشش توزیع شد. 

«بخشی» با تقدیر از ستاد خیران و کمک‌های اهدایی توسط مردم اظهار داشت: خیران نیکوکار این شهرستان همواره یار و مددکار نیازمندان هستند و در راستای رفع نیازهای محرومان و اقدامات خداپسندانه قدم برمی‌دارند که اوج این کمک‌ها در دوران شیوع بیماری کرونا بوده است.

چهار هزار و ۷۴۴ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۹ هزار و ۴۸۸ نفر در این شهرستان زیرپوشش کمیته امداد امام‌خمینی (ره) هستند.

میاندوآب سومین شهرستان پرجمعیت آذربایجان‌غربی پس از ارومیه و خوی به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha