۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۹
کد خبرنگار: 2051
کد خبر: 83789975
۰ نفر

برچسب‌ها

هشت آسیب اجتماعی شایع در استان مرکزی شناسایی شد

اراک - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی گفت: هشت آسیب اجتماعی شایع در این استان شناسایی شده و تمهیدات لازم در راستای مهار آن‌ها اندیشیده شد.

«محسن خیرمند» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: بزه‌های مربوط به مواد مخدر و مشروبات الکلی، خشونت و زنان، حوادث جاده‌ای، حاشیه‌نشینی، قاچاق کالا، سرقت، آب و امور اراضی و فضای مجازی مهمترین آسیب‌های اجتماعی شایع شناسایی شده در استان مرکزی  است.

وی ادامه داد: سامان و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی متولیان متعددی دارد و شناسایی هشت آسیب برجسته اجتماعی و تعریف نقشه راه برای مشارکت در رفع آن‌ها اقدامی مهم است چرا که وحدت رویه در دستگاه‌های مختلف اجرایی  ایجاد می‌کند.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی اظهار داشت: هر یک از آسیب‌های اجتماعی به صورت کارشناسی حوزه‌بندی شده و عوامل شیوع و راهکارهای پیشگیری در نشست‌های تخصصی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

خیرمند اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد اراضی استان مرکزی در تملک منابع طبیعی و آبخیرداری استان است و تنها ۳۰ درصد مزروعی است و با این وجود تغییر کاربری‌ و ویلاسازی در  استان رشد چشمگیری داشته و باید با جدیت مقابله با این مهم دنبال شود.

وی، ایجاد پایگاه‌های خبری غیررسمی در فضای مجازی را از دیگر مشکلات آسیب‌های شایع در استان مرکزی عنوان کرد و گفت: اگر چه بسیاری از مطالب منتشر شده در این پایگاه‌ها واقعیت ندارنداما شمار قابل توجهی از مطالب نیز صحت داشته و باید با حمایت از اخبار واقعی این پایگاه‌ها زمینه قانونمندی این درگاه‌های مجازی را فراهم کرد.

 معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان مرکزی بیان کرد: با حمایت دستگاه قضایی و برنامه‌ریزی دستگاه‌های مرتبط می‌توان پایگاه‌های خبری و کانال های موجود در فضای مجازی را به مرکز مطالبه‌گری مردم از مسوولان تبدیل کرد.

خیرمند افزود: ایجاد وحدت رویه، انسجام و جلوگیری از موازی کاری توسط دستگاه های مرتبط با امور جوانان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی و تدوین برنامه و راهکاری مدون می تواند در کنترل و پیشگیری از آسیب های اجتماعی موثر باشد.

استان مرکزی در قلب ایران به دلیل صنععتی بودن و مهاجرپذیری مستعد آسیب اجتماعی است و ستاد پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و دیده‌بان اجتماعی در این خطه با قوت فعالیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =