۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83789836
۰ نفر

برچسب‌ها

اعمال انسان ها در ظهور حضرت حجت (عج) تاثیر گذار است

کرج - ایرنا - مسوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفان کشور با بیان اینکه یکی از عوامل اصلی غیبت حضرت حجت (عج) عملکرد انسان‌ ها بوده، گفت: چگونگی اعمال و رفتار انسان‌ها در ظهور حضرت مهدی (عج) تاثیرگذار است.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا تویسرکانی در مراسم سومین شب قدر در هیات انصارالامام (ره)‌ رزمندگان کرج افزود: در نخستین شب از ایام قدر به قرآن، اهمیت وجایگاه آن و در دومین شب از ایام قدر نیز به حضرت علی (ع) و در سومین شب از ایام قدر به حضرت حجت (عج) اختصاص داده می شود.

وی با بیان اینکه امشب، شب امام زمان (عج) است، اظهار داشت: در مفاتیح الجنان تاکید زیادی بر خواندن دعای سلامتی حضرت در این شب شده و برخی از دعاها سندهای قوی و محکم از معصوم دارد که دعای «اللهم کن لولیک» از جمله آن ها است.

تویسرکانی گفت: خداوند به بنده هایش وعده هایی می دهد که یکی از این وعده ها، وعده ظهور است.

وی افزود: خداوند به وعده اش عمل می کند ولی ما هم برای تحقق ظهور وظایفی داریم زیرا ظهور آینده درخشانی برای زندگی بشر است و با ظهور انسان به تمام آرزوهایش می رسد.

سه وظیفه برای ظهور داریم

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفان با بیان اینکه ظلم، ستم، گناه و... از جمله عواملی بود که منجر به غیبت امام زمان (عج) شد، اضافه کرد: اراده انسان ها در ظهور موثر است به طوریکه از یک تا صد سال می توانیم ظهور را نزدیک کنیم.

وی گفت: وعده خدا برای ظهور به مومنی است که عمل صالح انجام دهد و  امام زمان‌ (عج ) آمدنی نیست بلکه‌ آوردنی است و باید طهور را نزدیک کنیم.

تویسرکانی نخستین وظیفه انسان ها و مومنان را برای ظهور خودشناسی و خودسازی دانست و افزود: اولین گام برای خودسازی بستن پرونده دروغ است زیرا دروغ ریشه تمام بدبختی های انسان ها است.

وی مسلط شدن بر هوی و هوس را از دیگر نمونه های خودسازی عنوان کرد و بیان داشت: دومین وظیفه تلاش برای اصلاح جامعه و جامعه پردازی است زیرا کسی که عاشق امام زمان (عج) است نمی تواند نسبت به‌ حوادث اجتماعی و سیاسی بی تفاوت باشد.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفان با اشاره به فعالیت های هیات های رزمندگان در ایام شیوع کرونا و ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: هزاران مثل هیات رزمندگن در این ایام به داد میلیون ها فقیر رسیدند.

وی با بیان اینکه در کشور هفت میلیون خانواده زیر خط فقر داریم که مایه ننگ است، افزود: این خانوارها حداقل حداقل ۲۰ تا ۳۰ میلیون نفر هستند که عوامل مختلف شخصی و اجتماعی دلیل بروز این فقر شده است.

کار اساسی برای اصلاح جامعه از انتخابات ما عبور می کند

تویسرکانی با بیان اینکه همه در این فقر نقش داریم‌ و این ننگ را باید پاک کنیم، گفت: کار اساسی برای اصلاح جامعه از انتخابات ما،شیوه‌های مجلس وتحقق اقتصاد مقاومتی عبور می کند.

وی از جمله اقدامات برای جامعه پردازی را امر به معروف و نهی از منکر دانست و افزود:‌ ویروس گناه بدتر از ویروس کرونا است.

تویسرکانی  تلاش برای تمدن سازی نوین اسلامی را سومین وظیفه انسان ها برای تعجیل در ظهور دانست و اضافه کرد: تمدن سازی از علم شروع می شود وتک تک ما و شما وظیفه داریم عالم و متخصص شویم و فرد بی سواد نمی تواند کار موثری برای ظهور انجام دهد.

وی گفت: ۴۰ سال است که ما آسیب می بینیم و علت آن این است که کار به دست نیروهای متخصص اسلامی نیست.

محوریت ولایت فقیه 

تویسرکانی  بیان داشت: محوریت ولایت فقیه در دوران غیبت ایده ای است که دنیا را به وحشت انداخته است که‌ خودسازی ، جامعه پردازی و تمدن سازی سه وظیفه مهم است که باید  زیر سایه ولایت فقیه انجام داد و نقشه راه را از اوبگیریم‌ و اندیشه و فکر و رای او را محور قرار دهیم.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سازمان بسیج مستضعفان تاکید کرد: این وظایف را زیر سایه ولایت و اندیشه او پیاده کنیم و کار راحتی نیست ولی اینکار سخت، شدنی وتحقق یافتنی است.

وی یادآور شد که نسل جوان و نوجوان انگیزه زیادی برای ظهور امام زمان (عج) دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha