۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۸:۲۱
کد خبرنگار: 1209
کد خبر: 83789691
۰ نفر

برچسب‌ها

ابطحی: ورزش زنان جدی گرفته نمی‌شود

تهران- ایرنا- مدیر فنی تیم ملی فوتسال زنان گفت: باید فکری اساسی برای مشکل مالی ملی‌پوشان و نیز پاداش و دستمزدها اندیشده شود. وقتی ورزش زنان را جدی نمی‌گیرند بنابراین پیشرفتی هم در آن حاصل نمی‌شود.

«سیدمهدی ابطحی» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: نخستین چیزی که در فوتسال و فوتبال ایران اهمیت دارد ساختارسازی است و باید با فوتبال و فوتسال دنیا مطابقت داشته باشیم. در ورزش حرفه‌ای، همگانی و قهرمانی راه طولانی داریم باید خود را به سرعت به سطح جهان برسانیم.

وی افزود: در ورزش جدی نیستیم و همه چیز را سرسری می‌گیریم و به همین دلیل در رشته‌های مختلف پیشرفت نمی‌کنیم. به نظرم وقتی مسوولان قول پاداش می‌دهند حق الناس است و باید پرداخت شود. 

مدیر فنی تیم ملی فوتسال زنان ادامه داد: با «لیلا صوفی‌زاده» نایب رییس فدراسیون فوتبال در این زمینه صحبت کردم و گفتم که باید کاری کنیم تا هم مبلغ قرارداد بازیکنان افزایش یابد و نیز پاداش آنان پرداخت شود. باید ورزش زنان را جدی بگیرند تا آنان پیشرفت کنند. بهترین بازیکن فوتسال در نهایت سالی ۷۰ میلیون می‌گیرد و باید حساب کنم که یک ورزشکار حرفه‌ای در یکسال چقدر باید دستمزد دریافت کند. مسوولان باید بپذیرند که این رشته شغل ورزشکاران است و در این زمینه همکاری کنند.

وی یادآور شد: بخشی از وظیفه‌ام پیگیری مسایل مالی و پاداش ملی‌پوشان است اما همکاری مسوولان هم اهمیت دارد. برنامه‌ریزی و ساختار سازی بروز باشد  و اگر مشکل اقتصادی را برطرف کنیم در مسیر پیشرفت آن ورزش گام برداشته‌ایم.

ابطحی گفت: برخی از ملی‌پوشان فوتسال مدرک دکتری هم دارند و درآمد آنان سالی ۵۰ میلیون تومان است و این میزان رقمی نیست. بنظرم یک ورزشکار وقتی برای کشورش تلاش می‌کند تا قهرمانی را ببار بیاورد باید هنگامی که بازنشست می‌شود حقوق دریافت کند. باید صندوق قرض‌الحسنه و بیمه‌ای برای ورزشکاران داشته باشیم تا به رشد آنان کمک کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =