حکیم عراقی ها را به حمایت از نظامیان این کشور فرا خواند

بغداد - ایرنا - سید «عمار حکیم»، امروز (شنبه) با فراخواندن همه گروه های عراقی از نظامی های این کشور حمایت جریان حکمت ملی عراق از گام‌های دولت و فرمانده کل نیروهای مسلح را برای دفع خطر تروریسم اعلام کرد.

حکیم در پیامی نوشت: با افزایش حملات تروریستی و تشدید فعالیت‌ عناصر تروریست در استان‌های دیالی، صلاح الدین، الانبار و کرکوک در مرحله اخیر و همزمان آغاز فعالیت دولت جدید، حمایت و پشتیبانی جریان حکمت ملی در تمام سطوح رهبری و سازمانی‌ از نیروهای امنیتی را اعلام و آمادگی کامل برای انجام هر گونه ماموریتی متناسب با نقش سیاسی، مدنی، مردمی و اجتماعی این جریان در صورت درخواست را اعلام می‌کنیم.

رهبر جریان حکمت ملی در پایان با اعلام حمایت از گام‌های دولت و فرمانده کل نیروهای مسلح در این باره، از همه گروه‌های دینی، سیاسی، دانشگاهی و رسانه‌ای خواست از نیروهای امنیتی و نظامی مختلف برای حفظ دستاوردهای امنیتی و دفع خطر تروریسم از جای‌ جای کشور حمایت کنند.
گروه تروریستی داعش در روزهای گذشته فعالیت بی‌سابقه‌ای در مقایسه با دو سال اخیر در مناطق شمال، غرب و شرق پایتخت عراق در استان‌های صلاح‌الدین، دیاله، کرکوک و الانبار داشته است.

در مهمترین این تحرکات، داعش شنبه هفته گذشته به منطقه «مکشیفیه» و «بلد» در استان «صلاح‌الدین» شبیخون زد که منجر به جان باختن  ۱۱تن از  نیروی الحشدالشعبی و زخمی شدن ۲۰ تن دیگر شد.

شماری از رهبران سیاسی عراق در واکنش به تحرکات اخیر داعش، ضمن بیان این که این اقدامات با تحریک آمریکایی‌ها برای ادامه حضور نیروهایشان در عراق صورت می‌گیرد، خواهان بازنگری در طرح‌های امنیتی برای مقابله با این گروه تروریستی، تقویت فعالیت‌های اطلاعاتی، کنترل مرزها و انهدام هسته‌های خفته داعش شده‌اند.

حملات داعش از آغاز ماه مبارک رمضان تاکنون ده ها کشته و زخمی برجا گذاشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =