۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۲۰:۴۸
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 83789672
۰ نفر

برچسب‌ها

الکاظمی: الحشد الشعبی افتخار عراق است

بغداد - ایرنا - «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر جدید امروز (شنبه) با حضور در دفتر الحشد الشعبی تاکید کرد که نیروی بسیج مردمی (الحشد الشعبی) افتخار مردم عراق است. 

به گزارش دفتر رسانه ای نخست وزیر، مصطفی الکاظمی در دیدار با فرماندهان بسیج مردمی، الحشد الشعبی را افتخاری برای عراق توصیف کرد. 

وی گفت که من مفتخرم از اینکه لباس الحشدالشعبی را به تن می کنم و حمایت از این نیروها وظیفه اصلی ما خواهد بود.

این نخستین دیدار با فرماندهان بسیج مردمی و اظهار رسمی نخست‌ وزیر عراق پس از ریاست دولت جدید درباره الحشد الشعبی است. 

الکاظمی در این نشست با «فالح الفیاض» ، رئیس سازمان الحشد الشعبی گفت‌ و گو و بحث و تبادل نظر کرد. 

نخست‌ وزیر عراق در این دیدار برای قدردانی از خدمات و مجاهدت های الحشد الشعبی، لباس رسمی این سازمان را بر تن کرد.

الحشد الشعبی ژوئن سال 2014 به فرمان مرجعیت عالی عراق راه اندازی شد و متشکل از بیش از 42 تیپ است که با ارتش این کشور در جنگ علیه تروریسم همکاری می کند.

نخست وزیر عراق تأکید کرد که ما در حال حرکت به سمت  جنگی نهایی برای نابودی داعش هستیم که می کوشد بقایای خود را دوباره ساماندهی کند و مبارزان الحشدالشعبی در صدر کسانی هستند که این نبرد را در کنار برادران خود در ارتش و سایر نیروها مدیریت می کنند.

الکاظمی افزود: ماده شماره 40 بسیج مردمی عراق که در سال 2016  تصویب شده، چارچوب قانونی است که از شما محافظت و دفاع می کند، و قدرت دولت وقتی است که با قوانین و ملت خود هماهنگ باشد. 

وی بیان کرد: الحشدالشعبی، بسیج میهن است که فداکاری ها و شهدای او در یاد و خاطر عراقی ها جاودانه خواهد ماند.

نخست وزیر عراق گفت که الحشد الشعبی در پاسخ به فتوای مرجعیت دینی آیت الله سیستانی شکل گرفت و نباید از ارزش شهدای این نیرو کاسته شود. 

الکاظمی با اشاره به برخی تحرکات که سعی در ایجاد شکاف بین بسیج مردمی و دولت دارند، تاکید کرد که این ظن و تشکیک باید متوقف شود. 

وی افزود که حمایت خود را از بسیج مردمی در چارچوب قانونی و رسمی تأیید می کند و وعده داد که دیدارهایی در آینده نیز با رهبران الحشد الشعبی برای اطلاع از نیازهای آنان و هماهنگی عملیات نظامی علیه گروه تروریستی داعش انجام می دهد.

فالح الفیاض، رئیس سازمان الحشد الشعبی نیز در سخنانی با استقبال از دیدار الکاظمی، به فداکاری های الحشد الشعبی در دفاع از عراق پرداخت.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =